Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nové GLE Coupé a Mercedes-AMG sa verejnosti prvýkrát predstavia na Medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte, ktorý sa uskutoční 12. – 22. septembra 2019. Na trh by sa mali dostať už začiatkom jari 2020. To, že ide naozaj o unikátne a krásne modely svedčí nielen ich exteriér, ale aj samotné vybavenie.

Zdroj: autoviny.sk

Model GLE Coupé

Nový GLE Coupé je ďalším príkladom stratégie spoločnosti Mercedes-Benz zamerať cielene všetky požiadavky zákazníkov v prémiovom segmente SUV. Obnovením prémiovej rodiny SUV stavia Mercedes-Benz na nový technický základ aj GLE Coupé. „GLE Coupé spája pôsobivú silu terénneho vozidla s emocionálne príťažlivou eleganciou a eleganciou kupé.“, hovorí Gorden Wagener, hlavný dizajnér spoločnosti Daimler AG. „Zmyselný, redukovaný dizajnový vzor v kombinácii s extrémnymi rozmermi vytvára jedinečný dizajn.“

Zdroj: autoviny.sk
Zdroj: autoviny.sk

Hlavné prvky vozidla Mercedes-Benz GLE Coupé

Dizajn exteriéru kladie väčší dôraz na eleganciu.

Vylepšená aerodynamika znižuje odpor vetra o deväť percent v porovnaní s predchodcom s rovnakou prednou plochou.

Podvozok s voliteľným vzduchovým odpružením AIRMATIC a E-ACTIVE BODY spĺňa tie najnáročnejšie požiadavky, pokiaľ ide o dynamiku vozidla a komfort na ceste, ale aj mimo nej. Je špeciálne vyladený pre dynamiku vozidla, vďaka priamejšiemu riadiacemu pomeru ako u ostatných automobilov v tejto modelovej rade.

Na palube je najnovšia generácia informačného systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience) s intuitívnou štruktúrou prevádzky a vynikajúcou grafikou s vysokou vizuálnou kvalitou.

Nové šesťvalcové radové dieselové motory od spoločnosti Mercedes-Benz ponúkajú výkon a pohodlie pri jazde.

Interiér s moderným luxusným športovým charakterom ponúka viac pohodlia než jeho predchodca.

Zdroj: autoviny.sk

Model Mercedes-AMG

Druhou novinkou je model Mercedes-AMG, ktorý však vôbec nezaostáva za GLE Coupé. „Nové modely dodávajú našej SUV ešte viac štýlu a elegancie spolu s charakteristickými znakmi AMG, ako je napríklad mriežka chladiča špecifická pre túto značku. Atraktívne línie Coupé pokrývajú sofistikovanú technológiu odpruženia. Obidva modely zaručujú vzrušujúci zážitok z jazdy z hľadiska pozdĺžnej a priečnej dynamiky.“, hovorí Tobias Moers, generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-AMG GmbH.

Zdroj: autoviny.sk

Hlavné prvky vozidla Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC + Coupé

Šesťvalcový radový motor AMG s dvojitým preplňovaním a EQ-Boost dosahuje 320 kW a dodatočný dočasný 16 kW elektrického výkonu. Ponúka tiež hybridné funkcie, ako je režim prekročenia.

Obloženie chladiča špecifické pre AMG s 15 zvislými rebrami zaisťuje autonómny vzhľad.

AMG RIDE CONTROL + vzduchové odpruženie s elektro-mechanickou stabilizáciou kotúča AMG ACTIVE RIDE CONTROL a plynulo nastaviteľným tlmením.

AMG DYNAMIC SELECT so siedmimi programami jazdy: klzký, pohodlný, športový, športový +, individuálny, chodník a piesok.

Zdroj: autoviny.sk

Spoločnosť Mercedes-Benz svojimi novými modelmi GLE Coupé a Mercedes-AMG ulahodí nejednému automobilovému nadšencovi. Ostáva už len čakať, kedy presne sa modely dostanú na trh a aké budú ich ceny.

Komentáre