Slovenský hokejista Zdeno Chára patrí medzi tých najúspešnejších slovenských hokejistov, ktorí pôsobia v NHL. Rovnako tak mu dlhé roky nerobilo problém prísť reprezentovať našu krajinu na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. V súčasnosti pôsobí ako obranca a zároveň kapitán klubu zámorskej NHL Boston Bruins.

Zdroj: instagram.com

Klub ho nominoval na zisk trofeje Kinga Clancyho. Cenu udeľujú hokejistovi, v ktorého osobe sa najlepšie spájajú hráčske a ľudské kvality. Táto trofej je pomenovaná na počesť Francisa M. „King“ Clancyho, bývalého hráča, trénera a rozhodcu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Kritériá pre samotnú nomináciu boli, okrem iného, pozitívny vplyv na spoločnosť, investovaný čas a zdroje do charity, zapájanie sa do charitatívnych programov ako napríklad „Hokej je pre všetkých” či „Hokej bojuje proti rakovine”.

Zdroj: instagram.com

Štyridsaťdvaročný Chára má v zbierke zatiaľ dve trofeje NHL. V roku 2009 získal prestížnu Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu a v roku 2011 sa stal víťazom ceny Marka Messiera pre hokejistu s najvýraznejšími líderskými schopnosťami v NHL. Veríme, že sa mu podarí získať aj toto prestížne ocenenie.

Komentáre