Internet je veľmi mocné médium. Nejedenkrát sa stane, že médiá si realitu prikášia alebo dokonca úplne vymyslia. Výnimkou nie je ani aktuálny hit internetu, na ktorom údajne istý mladík z Plzne, po požití drogy LSD, behá nahý po štyroch po lese mysliac si, že je tiger sibírsky. Veľmi veľa populárnych médií a rádií sa tejto správy okamžite chytilo a veľmi rýchlo sa z týchto záberov stal populárny hit internetu.

Aby sme všetko teda vysvetlili a vrátili na správnu mieru. Fotografie mladíka ani z ďaleka nepochádzajú od poľskej polície. Ich skutočný pôvod je totižto veľmi ďaleko a to až za „veľkou mlákou“. V americkom štáte Virginia sa totižto nachádza výskumná stanica Mountain Lake Biological Station, ktorá okrem iných výskumných aktivít má v okolitých lesoch rozmiestnené veľké množstvo kamier. Väčšina z nich je umiestnená asi vo výške kolien a tak by celú siluetu vzpriameného človeka len ťažko zachytili.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

y22l-xfsruasejnsywwcyw-marek-s-spr-val-ako-zmyslov-zbaven

Každých pár týždňov sú tieto kamery kontrolované a dáta z nich sú sťahované na ich ďalšie výskumy. Keď dvojica študent však objavila na kamerách tieto nezvyčajné zábery, boli veľmi prekvapení. Ako všetci vieme, USA je krajina neobmedzených možnosti, čo sa potvrdilo aj v tomto prípade. Istý chlapík si totižto povedal, že si z výskumníkov jednoducho vystrelí. Celý sa vyzliekol a pár krát prebehol nahý po štyroch popred kamery.

Tieto fotografie sa veľmi rýchlo začali šíriť internetom. Médiá si k ním pridali svoju pravdu a stvorili tak veľmi úspešný hoax.

 

Komentáre