Keď sa Marion Wischnewská jedného popoludnia vrátila domov z práce, zistila, že cez zariadenie Alexa určené na hlasové ovládanie jej inteligentnej domácnosti niekto robil podozrivé objednávky potravín. Ukázalo sa, že ich má na svedomí jej hovoriaci papagáj Rocco, ktorý sa sám doma nudil.

Samček papagája sivého, menom Rocco sa už raz dostal do problémov. Keď prehovoril, počastovať návštevníkov prírodnej rezervácie v anglickom grófstve Berkshire spŕškou nadávok, a tak sa zamestnankyňa charitatívnej organizácie Marion Wischnewská radšej rozhodla vziať si drzého vtáka k sebe domov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

To však netušila, že vulgárnymi výrazmi Roccove výstrelky neskončili. Papagáj sa totiž skamarátil so zariadením Alexa, ktoré Wischnewská používa na ovládanie svojej inteligentnej domácnosti v dedine Blewbury. Technologická hračka umožňuje zadávať príkazy len pomocou hlasu a papagáje šedé sú preslávené svojou schopnosťou dokonale napodobniť ľudskú reč.

Raz som prišla domov a Rocco mal pustenú romantickú hudbu, do ktorej rytmu tancoval,“ opísala majiteľka britskému denníku Times. S pomocou Alexi je možné si nechať domov posielať zásielky s jedlom, čo sa papagájovi tiež zapáčilo.
Podľa britského denníka The Independent cez Alex zadával objednávky ovocia, zeleniny a zmrzliny, ale aj žiaroviek či čajových kanvíc. „Keď sa teraz vraciam do bytu, okamžite prechádzam nákupný lístok a mažem z neho položky, ktoré tam Rocco cez deň pridal,“ priblížila Wischnewská denníku Daily Mail, ako rieši problém s neposedným domácim miláčikom.

Okrem jej hlasu dovedie Rocco imitovať tiež množstvo ďalších zvukov. „Naučil sa niekoľko vyzváňacích tónov na telefóne, pípanie mikrovlnky aj vŕzganie dverí od chladničky. V lete taky rád robí klaksón auta zo zmrzlinou, čo znie, ako by vám zmrzlinár zaparkoval priamo v obývačke,“ dodala majiteľka problémového zvieraťa.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here