Britka Lisa Neilsonová si kúpil silikónový obal na svoj nový Samsung. Objednala si ho zo stránky eBay, no to robiť nemala. Ušetrila síce zopár eur, pretože obal ju vyšiel len tri eurá, ale to čo sa stalo potom, ako obal nasadila, doteraz nechápe.

Lisa si pre bezpečnosť nasnímala svoj pravý prst na odomykanie telefónu. Neskôr na odomykanie použila nevedomky svoj ľavý prst. Keď si to potom uvedomila, zarazilo ju, ako je možné, že funguje aj ten. Mobil totiž reaguje na odtlačok prsta hocijakej osoby. „Ktokoľvek sa môže dostať do mojich finančných aplikácií a previesť peniaze,“ sťažuje sa Neilsonová.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
vat.pravda.sk

Ten istý kryt potom vyskúšala na telefón svojej sestry. Nastala rovnaká situácia. Do telefónu sa môže dostať každý. Blondínka zavolala priamo do spoločnosti Samsung, kde jej telefón na diaľku preverili. „Zavolala som do Samsungu. Pracovník zákazníckeho servisu skontroloval telefón na diaľku, prešiel do nastavení a nakoniec pripustil, že to vyzerá ako prípad narušenia bezpečnosti,“ povedala Lisa. Spoločnosť Samsung sa ohradzuje tým, že by sa malo používať iba originálne príslušenstvo, no prípad sa aj naďalej interne vyšetruje.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here