Nie ste prví ani poslední, komu sa cnie za letom. Príjemné slnečné rána, dlhé teplé večery, vôňa pokosenej trávy a slnkom vysušeného oblečenia…. S otočením strany kalendára, akoby zrazu zmizli všetky tie príjemné letné vône a nálady – svieže letné vône akosi stratili svoje čaro, slnečné lúče nás zo dňa na deň objímajú menej a menej, niekedy sa nás úplne stránia. Namiesto letných kvetov odkopávame spod nôh prvé farebné lístie a do vlasov nám fúka už o niečo studenší vánok, pred ktorým sa musíme zabaliť do mikiny.

zdroj: Pixabay

Menej svetla, viac chladu a výkyvy počasia však súvisia nielen so zmenou ročného obdobia, ale aj so zmenou nálady. Mnohých z nás počas posledných ročných mesiacov ako tieň prenasleduje ona. Depresia. Či ju k nám cez okno privial vietor, alebo sa nám nalepila na oblečenie či vstrebala do nás cez vlasy, občas sa stane, že žije s nami.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Pixabay

Ráno nám rozstrapatí vlasy a vezme chuť na raňajky. Potom nám namaľuje kruhy pod oči a nenápadne zmení svetlé farby za tmavé. Ružové okuliare a zvyčajný široký úsmev nám hodí do najbližšieho kontajnera, a do kávy primieša namiesto cukru dvojitú dávku pesimizmu. A ako bonus nám zaplní hlavu pochmúrnymi myšlienkami, ktoré nám celý deň nedajú pokoj. Krása!

zdroj: Pixabay

Jesenná depresia, aj keď to vyznie smiešne, chce čas – ona vie, kedy má odísť, no môžete jej pomôcť zbaliť kufre a vyhnať ju aj skôr. Ak teda pocitujete melanchóliu, zle spíte, cítíte sa unavení a nekoncentrovaní, nemáte záujem o činnosti, ktoré vás doteraz bavili, ste uzavretí a odmietate komunikovať, mali by ste s depresiou zatočiť čo najskôr.  Vyhnať ju športom z každej bunky tela, utopiť ju v horúcom kúpeli, stratiť ju na prechádzke v prírode, zabudnúť ju v skúšobnej kabínke počas nákupov krásneho oblečenia z nových kolekcií jeseň/zima alebo byť s kamarátmi a blízkymi ľuďmi tak často a blízko, že sa k vám nebude mať kedy a ako dostať. Možností je veľa, takže ak ste si slečnu Dé všimli aj vo svojom dome či v hlave, dajte jej čo najrýchlejšie najavo, kde je jej miesto a nekazte si ňou krásne jesenné mesiace. Vy aj vaše okolie budete za toto rozhodnutie čoskoro vďační.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here