Joanne K. Rowlingová

Britská autorka a filmová producentka Joanne K. Rowlingová sa preslávila knihami o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktoré sa stali svetovou senzáciou. Odvtedy dokázala vybudovať doslova impérium a stala sa jednou z najbohatších žien v celom Anglicku. Vedeli ste, že kým vyšla jej prvá kniha o Harrym Potterovi, tak ju odmietlo niekoľko vydavateľstiev s tým, že sa im jej tvorba nepáčila?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
https://www.instagram.com/p/Bl4-bcAFkww/

Steven Spielberg

Steven Spielberg je dnes známym a slávnym americkým režisérom. Vedeli ste, že ho trikrát neprijali na Fakultu divadla, filmu a televízie v Južnej Kalifornii? Ani to ho však neodradilo a dnes má na konte nejeden úspešný film.

https://www.instagram.com/p/BsYeBIlBRMV/

Jim Carrey

Jim Carrey patrí medzi najúspešnejších hollywoodskych hercov a známy je na celom svete. Vedeli ste, že v minulosti bol istý čas bezdomovcom? Keď mal len 15 rokov, prestal chodiť do školy a začal pracovať, aby mohol finančne pomôcť svojej rodine.

Harrison Ford

Harrison Ford je známym hercom, ktorý stvárnil hlavné postavy vo filmoch ako „Star Wars“ či „Indiana Jones“. Vedeli ste, že po jeho prvom filme mu povedal filmový režisér, že jednoducho nemá na to, aby bol hviezdou? On sa však nevzdal a teraz je jednou z najznámejších hviezd filmového priemyslu.

https://www.instagram.com/p/_VlDQ6qbXS/

Oprah Winfrey

Jedna z najznámejších a najúspešnejších moderátoriek v Amerike, Oprah Winfrey, nemala tiež ľahké začiatky. Detstvo prežila v chudobe, bola tiež zneužívaná. V začiatkoch svojej kariéry ju vyhodili z miesta reportérky s tým, že vraj sa do televízie nehodí.

https://www.instagram.com/p/BokgGpLgQMm/


Komentáre