Novodobý rybací trh Tsukiji Fish Market nachádzajúci sa v Tokyou je považovaný za „Rybaciu Wall Street“.

Každý deň sem chodia nakupovať šéfkuchári z miestnych reštaurácií a miestni sushi majstri, pretože vedia, že tu nájdu tie najlepšie ryby v celom Tokyu. Na druhej strane sú zasa miestni rybári, ktorí odchytia ryby skoro ráno, čiže sú vždy zaručene čerstvé. Každý deň sa tu zobchodujú tie najčerstvejšie ryby za viacej ako $21 miliónov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Courtesy of Harrison Jacobs

Tento trh sa tak stal veľkolepou turistickou atrakciou, ktorú každoročne navštívi veľmi veľké množstvo turistov. Najpopulárnejšou show celého tohto trhu je legendárna dražba tuniakov. Obchodníci sú ochotní za najlepšie ryby na svete zaplatiť aj niekoľko miliónov dolárov.

Tento trh sa neustále rozrastá a modernizuje, vďaka čomu sa po novom v októbri minulého roku tento market presťahoval na svoju novú adresu. Trh sa presťahoval do priestorov Toyosu Market v hodnote viacej ako $5.42 miliardy.

Google Maps

Nový Toyosu Market vo svojich nových priestoroch pokračoval v legendárnych aukciách tuniakov a ceny, za ktoré sa začali ryby predávať sú už naozaj šialené. Len pred pár týždňami uskutočnil pán Kiyoshi Kimura, vlastniaci sieť reštaurácií Sushizanmai, nový rekordný obchod. Prvého tuniaka predaného v roku 2019 kúpil za astronomických $3,1 milióna.

KAZUHIRO NOGI/AFP/Getty Images

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here