Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Mnohí ľudia zábavnú pyrotechniku už vôbec nepodporujú. Nejde ani tak o tie peniaze, ktoré za ňu vyhodia pre pár sekúnd zábavy, skôr ide o katastrofu, ktorú so sebou prinášajú. Vyplašené zvieratá, ktoré často ujdú svojim majiteľom, špina a odpadky, ktoré si ľudia po sebe neodpracú a v neposlednom rade rôzne ďalšie tragédie v podobe odtrhnutých prstov a podobne. 

Počas silvestrovskej noci túto hrozbu pocítili aj opice zo zoologickej záhrady v Nemecku. Začal totiž horieť pavilón opíc, v ktorom zahynula väčšina zvierat, približne 30 opíc. Podarilo sa zachrániť len dvoch šimpanzov a škoda za všetky opice sa odhaduje až na milióny eur. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania požiar zavinili zapálené lampióny šťastia, pričom už od roku 2009 je vypúšťanie lampiónov v Severnom Porýní-Vestfálsku, kde sa Krefeld nachádza, zakázané. Polícia vyzvala osoby, ktoré lampióny vypustili, aby sa jej prihlásili, čo pre ne bude poľahčujúca okolnosť.

tvnoviny.sk
reuters

Obyvateľov mesta, pre ktorých ZOO znamená veľa, táto správa silno zasiahla. Prinášajú vence kvetov, sviečky a plyšové zvieratká. Uhynulo kvôli vašim silvestrovským radovánkam,“ je napísané na jednom z pripojených lístkov.

Komentáre