Kanye Omari West sa narodil 8. júna 1977 v Atlante, Georgii v USA no napriek tomu je považovaný za najúspešnejšieho interpreta z Chicaga. Ako trojročný sa sem odsťahoval aj so svojou matkou. Na rodziel od niektorých iných rapperov, Kanyeho pochádzal zo strednej vrstvy a nemal sa až tak zle. Jediným temnejším momentom jeho detstva bol rozvod rodičov, po ktorom prežil svoje detstvo väčšinou len po boku matky. Na otca však nezanevrel a v roku 2006 mu dokonca pomohol založiť vlastnú kaviareň.

fasterlouder.junkee.com

Hudbu nosil v srdci od malička

K hudbe mal blízko už od malička. Najskôr začal s písaním básní, čo sa neskôr pretavilo až k rapu. V období mladosti Kanyeho sa rap začal rozširovať čoraz viac a samotné Chicago sa dodnes považuje za jedno z rodísk hip-hopu. Mladý Kanye sa narodil v správny čas, pretože takpovediac stál pri zrode celej kultúry hip-hopu. To, že Kanye bol ambiciózny a talentovaný potvrdzuje aj to, že už v siedmej triede na základnej škole začal predávať miestnym interpretom prvé hudobné kompozície.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ako trinásť ročný si od mamy vypýtal 25 dolárov na nahratie svojej prvej rapovej pesničky – Green Eggs and Ham v nahrávacom štúdiu v ktorom stretol producenta No I.D. Ten je považovaný za “krstného otca” chicagského rapu. Ako Kanye dospieval, zrela aj jeho hudba. Motívy a témy sa v tej dobe od ostatných rapperov odlišovali, keďže jeho detstvo bolo relatívne pokojné a nie plné gangov, drog a prestreliek.

http://beardedgentlemenmusic.com/

Jedným z najdôležitejších a najprielomovejších bodov jeho kariéry bola celkom určite spolupráca s labelom Roc-A-Fella a tak v roku 2000 dostal ako producent jednu z prvotných úloh prácu na albume The Blueprint pre rappera Jay-Z. The Blueprint spojený s Kanyeho produkciou zožali veľký úspech, ale Kanyemu to nestačilo a chcel sa viac venovať samotnému rapu ako produkcii. Život však nie je rozprávka aj keď tak doteraz život Kanyeho mohol vyzerať.

23. októbra 2002 na ceste z nahrávacieho štúdia zaspal za volantom a spôsobil autonehodu. Kanye utrpel komplikovanú zlomeninu sánky a musel sa podrobiť operácií. Kanyeho to však neodradilo, práve naopak. Aj cez zdrôtované ústa narapoval song Through the Wire. V pesničke rapuje o svojich problémoch a zároveň ďakuje Bohu, že mal v čase nehody zapnutý bezpečnostný pás. Neskôr jeho kariéra nabrala ten pravý rozmer a Kanye sa stal jedným z najznámejších a najpopulárnejších raperov súčasnosti. Odvtedy sa podieľal na produkcii mnohých hitov pre interpretov ako Alicia Keys, Ludacris či Janet Jackson.

Od tej doby Kanye vytvoril aj množstvo vlastných albumov :

  • The College Dropout (2004)
  • Late Registration (2005)
  • Graduation (2007)
  • 808s & Heartbreak (2008)
  • My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010)
  • Watch the Throne (2011) v spolupráci s rapperom Jay-Z
  • Cruel Summer (2012)
  • Yeezus (2013)
  • The Life of Pablo (2016)

Kanye West + Móda = Yeeze & Yeeze Season

Prvé náznaky vstupu do módneho priemyslu naznačil Kanye West, v koláborácii so značkou Bape. Tieto tenisky sú považované za akýsi začiatok Kanyeho módnej kariéry….

kixclusive.com

Prvý krát sa Kanye profesionálne zoznámil s módou v kolaborácií so značkou Bape. Tenisky, ktoré navrhol sa považujú za začiatok Kanyeho módnej kariéry. Po kolaborácii so značkou Bape sa Kanyemu naskytla príležitosť si vytvoriť svoju vlastnú koleckiu topánok pre Louis Vuitton. Tá zaznamenala veľký úspech a cena za tenisky z tejto kolekcie sa pohybovala v tisícoch dolárov. Neskôr sa Kanye West dohodol na spolupráci s módnym gigantom, značkou NIKE, ktorá v spojení s Kanyeho prestížou vyvolala medzi ľuďmi doslova ošiaľ. S teniskami Nike Air Yeeze sa West doslova zapísal do histórie.

Prvý pár odhalil verejnosti počas vystúpenia na Grammy 2009. Tento pár tenisiek kompletne navrhol sám. Odrážali výraz vtedajšej doby s high-top siluetou, farebnou kombináciou, podrážkou, ktorá svieti v tme a, fakt, že ich vytvoril najznámejší interpret posledných rokov bola len čerešnička na torte. Značka NIKE však Kanyemu umožnila vytvoriť len jeden model tenisiek za 3 roky, čo sa raperovi príliš nepáčilo a tak situáciu šikovne využíla značka Adidas, ktorá Kanyemu dala úplnú slobodu a voľnú ruku. A tak v roku 2013 Yeezus prešiel pod spoločnosť Adidas a začal vytvárať Yeeze aké dnes poznáme.

thesolesupplier.co.uk

Súkromie, rodina, manželka

Kanye vystriedal mnoho priateliek, medzi jeho bývalé priateľky patria napríklad Alexis Phifer, s ktorou bol aj zasnúbený alebo kontroverzná Amber Rose. V súčasnosti je ženatý s milovanou aj nenávidenou Kim Kardashian West. Tá sa spolu so svojou rodinou dostala do povedomia verejnosti vďaka realityshow Keeping Up with the Kardashians v roku 2007.

https://hypebeast.com

Kanye West sa o Kim snažil dlhé roky, no zosobášili sa až v roku 2014. Ako prvá sa celebritnému páru narodina dcérka North a neskôr syn Saint.

Kontroverzný?

Ak aspoň trochu sledujete život Kanyeho, určite viete, že jeho život je spájaný aj s veľkým množstvom kontroverzných a podivuhodných situácii a hlavne jeho typických prejavov počas koncertov, kde naráža na celosvetovú kontrolu a manipuláciu určitou skupinou ľudí. Práve po kontroverznom koncerte v Sacramente kde hovoril o celebritách a manipulácií médií boli všetky jeho koncerty zrušené a koncom roka 2016 bol hospitalizovaný v nemocnici.

S jeho hospitalizovaním práve po tomto kontroverznom koncerte prišlo aj mnoho otázok. Na internete sa šírili fámy, že Kanye zomrel a nahradil ho klon, keďže jeho vyjadrovanie a výzor bol diametrálne rozlišný od toho, čo sme doteraz poznali. O tom, aj o jeho vyjadreniach si však každý musí urobiť názor sám, ako to bolo vie však iba sám Kanye.

Komentáre