Priority a záujmy má každý iné. Istý Francúz sa chce stať prvým človekom, ktorý prepláva Tichý oceán. Celkovo jeho cesta meria 1931 kilometrov a začala pri brehoch Japonska a v súčasnosti sa so svojim tímom nachádza uprostred Tichého oceánu.

51- ročný Francúz Benoît Lecomte sa pokúša dokázať, čo ešte nikto pred ním nikdy nedokázal. Pokiaľ sa mu jeho čin podarí, stane sa prvým človekom, ktorý dokázal úspešne preplávať Tichý oceán. Od jeho úspechu ho však stále ešte delí veľké množstvo kilometrov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Seeker/The Swim

Jeho cesta začala v Japonsku ešte v júni tohto roka a pokračuje smerom k pobrežiu Kalifornie. Spoločnosť mu robí sprievodné plavidlo so zásobami a 8- člennou posádkou, ktorá sa stará o jeho bezpečnosť a zbiera informácie o jeho zdravotnom stave.

Koniec jeho cesty bol naplánovaný na december tohto roku, no Benoît spoločne so svojou posádkou boli v júli donútený sa vrátiť na pevninu z dôvodu silných búrok a tajfúnov. Po 20 dňoch sa vrátili nazad na more na miesto, kde prestali a od vtedy v dlhej ceste pokračujú.

zdroj: Seeker/The Swim

Ako on sám povedal, jeho cesta je veľmi náročná no už sa im podarilo vytvoriť si s jeho posádkou rutinu a procesy na urýchlenie niektorých aktivít. Jeho deň začína o 6:00 ráno, kedy sa Lecomte ide pripraviť na svoj 8-hodinový plavecký výkon. Svoj deň začína s miskou ovsenej kaše doplnenej o orechy a sušené ovocie. Toto jedlu mu zabezpečí optimálny prísun živín hneď na ráno, vďaka čomu môže bezproblémovo plávať v zhruba 20° vodách Tichého oceánu.

Potom sa už Francúz navlečie do neoprénu a skočí do vody presne na mieste, kde deň pred tým vyliezol. Posádka potom počas jeho pobytu vo vode sníma jeho zdravotný stav a naviguje ho správnym smerom.

TU môzete sledovať jeho aktuálnu polohu

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here