Londýnska Chelsea FC je od roku 2003 výhradným vlastníctvom ruského miliardára Romana Abramoviča. Ten si s ňou už zažil svoje, no získal aj veľké množstvo trofeí.
O tejto akvizícii informoval portál týden.cz, podľa ktorého by už v dohľadnej dobe mali začať prvé jednania medzi Kellnerom a Abramovičom o čiastočnom odkúpení Chelsea FC.
Súčasná hodnota klubu je na úrovni 4,5 miliardy EUR a podľa portálu lidovky.cz zvažuje Kellner odkúpiť zhruba 50% podiel. Časopis Forbes odhadol majetok Petra Kellnera zhruba na trojnásobok celkovej hodnoty tohto anglického veľkoklubu.
zdroj: ekonomika.sme.sk
Roman Abramovič, podnikateľ s rusko-izraelskými koreňmi nedostal v Británii na svoj ruský pas víza a preto v súčasnosti využíva svoj izraelský pas, ktorý má však len 60-dňovú platnosť. Celá táto situácia s vízami vznikla kvôli diplomatickým a politickým nezhodám medzi Ruskom a Veľkou Britániou. Samotný Abramovič aj toto uviedol ako jeden z dôvodov prípadného predaja klubu.
zdroj: skysports.com

„The Blues“ majú na svojom konte niekoľko titulov v anglickej Premier League, 5 ligových pohárov a v ročníku 2011/2012 aj triumf v Lige majstrov. Podľa finančných správ Abramovič ročne naleje do klubu zhruba 300 miliónov libier a aj napriek tomu je klub v neustálom pluse.

 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Komentáre