O pokračovaní a ďalšom budovaní projektu Eurovea sa hovorí už dlhšiu dobu no však až dnes developer zaznamenal väčší pokrok a do rúk sa im dostalo konečne územné rozhodnutie. Projekt Eurovea 2 teda vyrastie na nábreží a zahŕňať bude aj ďalších 6 objektov.

zdroj:  J&T Real Estate

Projekt Eurovea 2 vyrastie na území medzi súčasným nákupným centrom Eurovea a Mostom Apollo. Celý projekt by mal zahŕňať celkovo 2 administratívne budovy Pribinova X a Pribinova Y, bytový dom, rozšírenie nákupného centra, podzemné garáže a obytný mrakodrap Eurovea Tower, ktorý sa tak stane prvým bratislavským mrakodrapom. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj:  J&T Real Estate

Podľa portálu Trend bude mať nová veža Eurovea Tower 168 metrov na výšku, čím by teda mala úspešne prekonať hranicu mrakodrapu, ktorá je oficiálne 150 metrov. Budova bude mať celkovo 47 poschodí, 210 bytov a mnoho ďalších apartmánov a rôznych iných priestorov.

zdroj:  J&T Real Estate

Zabudnúť nesmieme ani na zaujímavé rozšírenie nákupného centra, ktoré bude zväčša 3-podlažné, no v niektorých miestach aj 4-podlažné. Celkovo sa nám nákupné centrum teda rozrastie až o 23 225 metrov štvorcových.

zdroj:  J&T Real Estate

Developerom celého tohto megalomanského projektu je spoločnosť J&T Real Estate. Ich plánom je dokončiť tento ambiciózny projekt najneskôr do konca roka 2022

 

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here