Dvom zlodejom v meste Lubin na juhozápade Poľska sa podarilo obyčajnú krádež tak dokonale pokaziť, že si v médiách a na sociálnych sieťach získali snáď väčšiu pozornosť a popularitu ako páchatelia príslovečného „zločinu storočia“.

„Najskôr zápasili s plexisklom (suplujúcím pri stánku s počítačovými hrami sklo vo výklade). Potom ‚kradli na splátky‘, pretože ani nemali tašku, v ktorej by si celý lup odniesli naraz. Ale korisť sa nakoniec ukázala byť bezcenná. Dvojica mladíkov totiž ukradla 57 prázdnych obalov od hier, uviedla televízia TVN 24 na svojom webe.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vyzeralo to komicky. Prichádzali, odchádzali, ohmatávali plexi a vymýšľali, ako kradnúť. Nakoniec sa im podarilo plexi zdolať. Jeden ho odtiahol, druhý strčil ruku dovnútra. Najskôr zobrali pár obalov, potom sa vrátili pre ďalšie,“ vykreslil krádež po prezretí záznamu z kamier majiteľ obchodu Jacek Świtała.

Vôbec neboli pripravení. Jeden zo svedkov mi povedal, že ich videl druhý deň ráno, keď prišli na kolesách pre lup, ktorý večer schovali v kríkoch,“ dodal.
Obchodník hry bez obalov len sotva predá, aj preto sa majiteľ obchodu na sociálnej sieti, že stiahne trestné oznámenie, pokiaľ mu krabičky zlodeji vrátia. Zlodeji ale boli schopní dať dohromady len 17 obalov, zvyšok sa vraj zničil a stratil.

Dvojica medzitým v okolí získala prezývku „Olsenova banda“ podľa populárnych dánskych filmových komédií natáčaných od konca 60. rokov o fiktívnom gangu síce sympatických, ale neschopných zločincov.

Nehľadiac na to, že zlodeji ukradli vlastne len prázdne škatuľky, za krádež s vlámaním im môže hroziť až desať rokov väzenia. Jeden z páchateľov je už za mrežami, pretože sa nechal chytiť pri inej krádeži. Druhý napodiv ešte uniká.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here