Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Príbeh mladíka menom David Charles Hahn nie je tak celkom obyčajný. Od jeho útleho veku ho značne fascinovala chémia a veda ako taká. Aj preto vo svojom voľnom čase uskutočňoval množstvo rôznych experimentov. Nikto však nikdy nečakal, že by jeho experimenty mohli prerásť až do niečoho takéhoto. Na vlastnom dvore sa mu podarilo postaviť si plne funkčný jadrový reaktor.

zdroj: Andrew Back

David si prerobil pivnicu na miestnosť, v ktorej svojvoľne vykonával svoje chemické pokusy a rôzne ďalšie experimenty. Tu robil svoje pokusy do chvíle, až kým ich dom nevyhorel a mladík si musel presunúť svoje pokusné laboratórium do domčeku na záhrade. Už ako malý chlapec získal zaujímavé ocenenie za zásluhy v oblasti atómovej energie na čo mu jedného dňa napadlo vybudovať si doma svoj vlastný jadrový reaktor. Nedopadlo to však najlepšie.

zdroj: Weird History

V roku 1994 teda vybudoval v malej kôlni vedľa domu svojej matky, vtedy ešte len 17-ročný David, svoj prvý jadrový reaktor z batérií, starých hodín, lampášov, uránu a špeciálnej pásky. Jeho príbeh pritiahol aj pozornosť médií a Davida nazvali „Rádioaktívny skaut“. Po skončení svojho pokusu a kompletnom skonštruovaní reaktora sa radiačné úrovne v danej oblasti prudko zvýšili. Čo znamenalo, že David zamoril celú oblasť silnou rádioaktivitou. Keď to zistil, rozhodol sa reaktor rozobrať.

Keď reaktor rozobral a začal ho nakladať do auta, privolali naňho susedia políciu, lebo si mysleli že kradne. Polícia si po príjazde na miesto myslela, že ide o bombu a tak Davida zatkli. Po objasnení celej situácie špecialisti odstránili všetky rádioaktívne materiály, no mladý vedec odmietol podstúpiť akékoľvek vyšetrenia na zistenie stôp radiácie v jeho tele. Neskôr sa chcel dostať do armády, no to mu nebolo umožnené. V roku 2016 zomrel ako 39-ročný na otravu alkoholom.

 

Komentáre