Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Značka obuvi VANS je známa spoluprácami s rôznymi ďalšími značkami a umelcami, ktorí sa podieľajú na tvorení umenia a kultúry. Už v roku 2018 vytvorila špeciálnu kolekciu v spolupráci s Van Goghovým múzeom, a tentokrát Vans skladá poctu svetoznámej umelkyni Fride Kahlo. Práve ona bola svetu známa svojimi autoportrétmi a maľbami, pri ktorých sa inšpirovala Mexikom. Pri tvorbe využívala jednoduchý ľudový štýl, pomocou ktorého sa vo svojich maľbách mohla zamerať na otázky ľudskej identity, post kolonializmus, pohlavie a rasu mexickej spoločnosti.

Zdroj: thinkinghumanity.com

Farebná kolekcia obuvi zdobená vybranými Fridinmi obrazmi z klasického štýlu bola vytvorená s cieľom osláviť mexické umenie a život. Motívy obuvi boli inšpirované slávnymi (auto)portrétmi, akými rozhodne sú The Two Fridas (1939), melóny z obrazu Viva la Vida (1954) a tiež dielo Self-Portrait with Thorn Necklace and Hummingbird (Autoportrét s tŕňovým náhrdelníkom a kolibríkom). Milovníci klasického štýlu a umenia si tak rozhodne prídu na svoju dávku štýlu!

Zdroj: thinkinghumanity.com

Tenisky s motívom obrazov Fridy Kahlo budú do predaja uvedené 29. júna 2019 ako limitovaná edícia pod názvom Vault by Vans x Kolekcia Frida Kahlo, ktorá bude dostupná len vo vybraných predajniach Vault.

Zdroj: thinkinghumanity.com
Zdroj: thinkinghumanity.com

 

Komentáre