V Malibu vyrastie 24-akrová súkromná štvrť The Case. The Case je víziou Scotta Gillena, ktorý je architekt, dizajnér a vývojár z Malibu. Projekt bol inšpirovaný 50-tymi a 60-tymi rokmi a architektmi ako Richard Neutra, Charles aRay Eames a Eero Saarinen.

“V Malibu sa nachádzajú len tri súkromné štvrte s prístupom len pre rezidentov a nie je pravdepodobné, že by sa budovala ďalšia, pretože trvalo 11 rokov, kým bol projekt schválený.”  

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
digs.net

„Keďže sa jedná o rozľahlú nehnuteľnosť s rozlohou 24 hektárov, sme schopní ponúknuť veľmi veľké pozemky. Najmenší z nich má niečo vyše 2,5 akra a najväčší má takmer 6 akrov. Akonáhle prejdete bránou, máte pocit, že ste vo svojej vlastnej jedinečnej komunite. “

Domy sú navrhnuté v modernom štýle, s veľkými otvorenými priestormi a množstvom sklenených stien. The Case sa bude skladať z piatich domov s rozlohou od 929 metrov štvorcových stôp do 1161 metrov štvorcových. 

digs.net

„Vo svojich domoch používam veľké otvorené priestranstvá a moderný dizajn a pri výbere materiálov a povrchových úprav zahrňujem veľa tepla, čo je veľmi podobné Malibu. Žijem tu 32 rokov, takže Malibu poznám veľmi dobre,” povedal Gillen.

Každý dom bude s vlastným súkromným bazénom, okrem pomerne neobvyklej vybavenosti: vodné delá, ktoré vystupujú zo zeme na boj proti požiarom. „V prípade požiaru sa na pozemku nachádzajú vodné delá na pomoc hasičom,“ uviedol Gillen.

Projekt bol navrhnutý s dôrazom na bezpečnosť. „Najskôr je tu strážna stráž a brána s nepretržitou ostrahou,“ povedal Gillen. „Po druhé, bude existovať mnoho ďalších vrstiev bezpečnosti, niektoré videné a iné neviditeľné.”

digs.net

Na jeden z domov z The Case je už uzavretá zmluva v hodnote 40 miliónov dolárov. Gillen povedal, že očakáva, že ostatní kupujúci budú „skutočne úspešní jednotlivci“, ktorí hľadajú len to najlepšie. „Pre niektorých môže byť tento dom domovom, pre iných to môže byť jeden z mnohých domov, ktorý tu vlastnia, a môžu tu stráviť iba niekoľko mesiacov alebo týždňov,“ uviedol Gillen. 

Očakáva sa, že projekt Tha Case bude dokončený niekedy v roku 2020.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here