Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Uber sa neuspokojil len s poskytovaním prepravy pomocou taxíkov a zavádza novinku vo svojich službách – pred niekoľkými hodinami začal Uber oficiálne prevážať cestujúcich z Manhattanu na Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho. Cestujúci môžu byť vyzdvihnutí u seba doma a približne o 8-10 minút sú na letisku.

Zdroj: dailymail.co.uk

Uber pevne verí, že zákazníci si tento spôsob obľúbia a že sa táto služba čoskoro rozbehne v celej krajine. Aplikácia poskytujúca jazdu vrtuľníkom bude zatiaľ dostupná vo všetkých oblastiach SoHo a tiež v niektorých s prístupom na West Side Highway. Cena sa pohybuje od 200-250 dolárov za jednosmernú jazdu (177-221€). Ak ste si však mysleli, že jediné, čo k takejto preprave potrebujete, je Uber appka a veľký obnos peňazí, tak ste na omyle. Táto služba je k dispozícii len pre členov Platinum a Diamond členstva Uber.

Zdroj: dailymail.co.uk

Vrtuľník s názvom Uber Copter je určený pre 5 pasažierov, ktorí si môžu so sebou vziať príručnú batožinu, kabelku či notebook. Starosta New Yorku má však voči tomuto druhu dopravy výhrady a po nedávnej smrteľnej havárii vrtuľníka v meste vyjadril znepokojenie s tým, že Uber ponúka prepravu vrtuľníkom. Bol by najradšej, ak by sa všetky lety plánované cez Manhattan úplne zakázali.

Zdroj: pixabay.com

Okrem toho Uber plánuje do roku 2023 zaviesť leteckú dopravu medzi mestami a predmestiami v USA a iných väčších mestách. Hlavným dôvodom zavedenia vzdušnej dopravy objednávanej cez aplikáciu je šetrenie času a urýchlenie dopravy, pretože situácia na cestách býva často narušená nehodami či zápchami. Letecká doprava by mala zaručiť rýchlejšiu prepravu, vyšší komfort a aj bezpečnosť.

Komentáre