Zverenci Zdena Cígera sa najbližšie predstavia v dvoch stretnutiach s Fínskom 19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave.

Góly: 38. Hollenstein (Praplan, Genazzi), 55. Paschoud (Ambühl), 60. Ambühl

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zostavy:

Slovensko: Janus – Graňák, Čajkovský, Mikuš, Gernát, Švarný, Čerešňák, Kozák, Šedivý – L. Hudáček, Lušňák, Dravecký – Bakoš, Cingel, Kudrna – Bartánus, Suja, Hovorka – Vandas, Preisinger, Svitana.
Švajčiarsko: Hiller – Marti, Genazzi, Geering, Heldner, Paschoud, Loeffel, P. Baltisberger, Sutter – Herzog, Ambühl, Brunner – Hollenstein, Haas, Praplan – Suter, Romy, Riat – Schäppi, Almond, Ch. Baltisberger – Herren.

Odvetný zápas medzi Slovenskom a Švajčiarskom v Žiline mal slávnostný úvod. Hokejisti MShK Žilina si pred jeho začiatkom prevzali z rúk riaditeľa Pro Hokeja Richarda Lintnera a generálneho sekretára SZĽH Miroslava Valíčka bronzové medaily, ktoré si vybojovali v Tipsport Lige v prebiehajúcej sezóne.

Ako prvý musel po úvodnom buly zasahovať brankár hostí Hiller, ktorého sa snažil tvrdou strelou prekvapiť Dravecký. Slovenskí reprezentanti boli aktívnejší aj v ďalšom priebehu prvej tretiny, hra sa odohrávala prevažne v obrannom pásme Švajčiarska, Janus musel zasahovať iba sporadicky.

Peknou kombináciou sa Slováci predviedli v 15. minúte, zakončujúci Vandas však mieril bekhendom iba do brankára Hillera.

Druhú časť hry Slováci začali v početnej výhode, najusilovnejším strelcom bol počas nej Bakoš, ale z jeho troch streleckých pokusov neprešiel do siete ani jeden.

Janus musel na druhej strane zasahovať po tvrdej strele Martiho v 24. minúte. Veľkú šancu na otvárací gól mal o dve minúty neskôr obranca Mikuš, ale zoči-voči Hillerovi namieril iba do jeho tela.

Dve minúty pred koncom sa už však hostia mohli radovať, keď sa presadil Hollenstein. Krátko nato mohol vyrovnať Cingel, no v dobrej pozícii namieril iba do brankára.
Tretiu tretinu začali Slováci veľkou aktivitou, gól mal na hokejke najskôr Lušňák a po ňom aj Suja, ale Hiller bol stále neprekonaný. Švajčiarov podržal aj v 50. minúte, keď mali Slováci opäť možnosť presilovky. Hostia sa do útoku dostávali čoraz menej, zamerali sa na pozornú obranu. V 55. minúte sa do dobrej šance prepracoval Libor Hudáček, strelou švihom len tesne minul bránku. Ihneď nato však udrelo na opačnej strane, Paschoud sa ocitol sám pred Janusom a definitívne rozhodol o švajčiarskom víťazstve. V samom závere ešte potvrdil výhru Helvétov Ambühl. Slováci nedokázali svojmu súperovi odplatiť prehru zo štvrtkového zápasu.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here