Keď sa nad tým zamyslíte, nie je prekvapujúce nájsť špinavé plechovky sódy. Putujú z výrobnej fabriky do skladu a potom na poličku vo vašom obchode. Hoci sú plechovky zvyčajne balené v kartóne, sú vystavené množstvu prostredí, kým prejdú viacerými rukami a sú prekladané v blízkosti priemyselných strojov. Pokračujte v čítaní a zistite, čo môžu plechovky spôsobiť.

1. E.coli, dá si niekto?

Zdravotní experti populárnej TV show Lekári testovali povrchy plechoviek v roku 2017 získaných z čerpacích staníc, automatov a obchodov s potravinami. Hoci väčšina bola v poriadku, niektoré z nich boli pozitívne na E.coli, čo môže spôsobiť hnačku, ochorenie dýchacích ciest a zápal pľúc.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: eveningtelegraph.co.uk

2. BPA

Chemikália nazvaná BPA bola bežnou zložkou v plastových fľašiach, ale väčšina výrobcov ju postupne odstránila, keď sa zistilo, že môže spôsobiť hormonálnu nerovnováhu. Zlúčenina sa stále vyskytuje v hliníkových plechovkách a uvoľňovanie do nápoja môže zvýšiť krvný tlak, čo je riziko srdcových ochorení.

3. Kovová chuť

Pre tých s citlivou chuťou, môže spôsob pitia z plechovky vyvolať nepriaznivú kovovú chuť. Na druhej strane, sklo neobsahuje kovy, tak si môžete užívať čistú chuť každým dúškom.

4. Nákaza od hlodavcov

Aj napriek tomu, že desivý reťazový mail v USA, ktorý opisoval človeka, čo zomiera kvôli kontaminovanej plechovke od chorého hlodavca, bol falošný, stále existuje šanca, že sa hlodavce mohli dostať do kontaktu s vašou plechovkou. Odporúča sa, pred každým použitím plechovky riadne umyť.

zdroj: vyzivovo.sk

5. Ekologická daň

Zatiaľ, čo hliník je trvalo udržateľným zdrojom a je 100% recyklovateľný, získava sa z minerálneho bauxitu ťaženého zo zeme. Vytvorenie čisto panenskej nádoby vyčerpá asi dvakrát toľko energie, ako výroba sklenenej fľaše. Máte obavy o životné prostredie? Fľaša je lepšou možnosťou.

6. Bodavé prekvapenie

Cukry v nápojoch môžu prilákať muchy, ba čo horšie včely alebo osy. Tento hmyz sa môže dostať do plechovky, do ktorej nevidíme a pri prvom dúšku môžeme v ústach pocítiť niečo živé. Nepríjemné.

Pitie z plechovky má veľa nevýhod, ale dobrou správou je, že sú 100% recyklovateľné a ponúkajú ľahký a pohodlný spôsob vychutnať si obľúbený nápoj. Aby ste sa ochránili pred zdravotnými problémami, jednoducho opláchnite plechovku trochou vody, čím môžete odstrániť väčšinu baktérií.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here