Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Keď sa nad tým zamyslíte, nie je prekvapujúce nájsť špinavé plechovky sódy. Putujú z výrobnej fabriky do skladu a potom na poličku vo vašom obchode. Hoci sú plechovky zvyčajne balené v kartóne, sú vystavené množstvu prostredí, kým prejdú viacerými rukami a sú prekladané v blízkosti priemyselných strojov. Pokračujte v čítaní a zistite, čo môžu plechovky spôsobiť.

1. E.coli, dá si niekto?

Zdravotní experti populárnej TV show Lekári testovali povrchy plechoviek v roku 2017 získaných z čerpacích staníc, automatov a obchodov s potravinami. Hoci väčšina bola v poriadku, niektoré z nich boli pozitívne na E.coli, čo môže spôsobiť hnačku, ochorenie dýchacích ciest a zápal pľúc.

zdroj: eveningtelegraph.co.uk

2. BPA

Chemikália nazvaná BPA bola bežnou zložkou v plastových fľašiach, ale väčšina výrobcov ju postupne odstránila, keď sa zistilo, že môže spôsobiť hormonálnu nerovnováhu. Zlúčenina sa stále vyskytuje v hliníkových plechovkách a uvoľňovanie do nápoja môže zvýšiť krvný tlak, čo je riziko srdcových ochorení.

3. Kovová chuť

Pre tých s citlivou chuťou, môže spôsob pitia z plechovky vyvolať nepriaznivú kovovú chuť. Na druhej strane, sklo neobsahuje kovy, tak si môžete užívať čistú chuť každým dúškom.

4. Nákaza od hlodavcov

Aj napriek tomu, že desivý reťazový mail v USA, ktorý opisoval človeka, čo zomiera kvôli kontaminovanej plechovke od chorého hlodavca, bol falošný, stále existuje šanca, že sa hlodavce mohli dostať do kontaktu s vašou plechovkou. Odporúča sa, pred každým použitím plechovky riadne umyť.

zdroj: vyzivovo.sk

5. Ekologická daň

Zatiaľ, čo hliník je trvalo udržateľným zdrojom a je 100% recyklovateľný, získava sa z minerálneho bauxitu ťaženého zo zeme. Vytvorenie čisto panenskej nádoby vyčerpá asi dvakrát toľko energie, ako výroba sklenenej fľaše. Máte obavy o životné prostredie? Fľaša je lepšou možnosťou.

6. Bodavé prekvapenie

Cukry v nápojoch môžu prilákať muchy, ba čo horšie včely alebo osy. Tento hmyz sa môže dostať do plechovky, do ktorej nevidíme a pri prvom dúšku môžeme v ústach pocítiť niečo živé. Nepríjemné.

Pitie z plechovky má veľa nevýhod, ale dobrou správou je, že sú 100% recyklovateľné a ponúkajú ľahký a pohodlný spôsob vychutnať si obľúbený nápoj. Aby ste sa ochránili pred zdravotnými problémami, jednoducho opláchnite plechovku trochou vody, čím môžete odstrániť väčšinu baktérií.

Komentáre