Trendy v rôznych oblastiach sa neustále menia a niekedy je ťažké to sledovať. Napríklad také trendy v oblasti pneumatík sa každým rokom menia a prinášajú nám lepšie a lepšie kúsky pre lepší a bezpečnejší zážitok z jazdy.

Automobilový priemysel ako taký je veľmi variabilný a mení sa veľmi rýchlo, aby sme vždy mali tie najlepšie, najpohodlnejšie a najbezpečnejšie produkty. Predsa len už v súčasnosti autá používame na bežnej báze pri akýchkoľvek príležitostiach.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Trendy letných pneumatík 2021

Letné pneumatiky sú určené pre jazdu v teplotách nad 7°C a od zimných pneumatík sa odlišujú predovšetkým plytším dezénom. To je spôsobené najmä tým, že sa nepotrebujú priľnúť k vozovke tak ako zimné pneumatiky a tiež nemusia byť pripravené na náročný neupravený terén. Výhody letných pneumatík spočívajú napríklad v lepšej stabilite pri vyšších rýchlostiach a v ekonomickej stránke oproti celoročným pneumatikám. Taktiež je skvelým benefitom optimalizované riadenie na suchom a mokrom povrchu, vďaka špeciálnym pásom dezénu.

Continental Premium Contact 6 ?

Medzi top trendy roku 2021 v oblasti letných pneumatík patria určite Continental Premium Contact 6 pneumatiky. Výhodou týchto letných pneumatík je vysoká účinnosť brzdenia za mokrých podmienok, čo zlepšuje aj bezpečnosť samotného automobilu. Rovnako zdokonaľujú kilometrový výkon, pričom cielia aj na lepšie jazdné podmienky, najmä čo sa týka komfortu jazdy.

Continental Sport Contact 6 ?

Športové letné pneumatiky Continental Sport Contact 6 sú vo svojej kategórie veľmi obľúbené a tešia sa veľkej popularite. Disponujú športovo-dynamickým handlingom a dobrou ochranou voči aquaplaningu. Rovnako majú krátku brzdnú dráhu na suchom povrchu a zabezpečujú precíznu odozvu riadenia. Vyššia cena zodpovedá kvalite samotnej športovej pneumatiky a jej precíznemu zhotoveniu.

Continental EcoContact 6 ?

Letné pneumatiky Continental EcoContact 6 majú názov podľa hlavnej funkcie a tou je maximálna palivová účinnosť. Tá je výsledkom zlepšenej geometrie jednotlivých komponentov tiež skvelou distribúciou siliky. Zabezpečujú vysoký kilometrový výkon a štandardnú dynamiku na suchom povrchu. Ide teda o skvelý kompromis a ideálnu voľbu na bežné cestovanie, pretože šetria emisie CO2 a palivo.

Voliť letné pneumatiky môže byť pre vás finančne výhodné. Stoja menej ako celoročné a majú niekoľko výhod, ktoré sme už v úvode spomenuli. Vyberať si môžete z trendov na rok 2021, ale rovnako sú dostupné aj iné lacnejšie alternatívy. Pre bezpečnosť jazdy je však lepšie zainvestovať do kvality, ktorá vám v konečnom dôsledku aj vydrží dlhšie a tak sa vám pôvodná investícia vráti.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here