Uplynulý rok priniesol do života čínskeho chlapca Wanga Fumana veľa zmien. Vďaka snímke, ktorá ho zachytila po príchode do školy so zmrznutými vlasmi, dnes žije v modernom dome neďaleko školy.
Wang Fuman sa vlani v januári stal doslova internetovou hviezdou, keď jeho učiteľ zverejnil fotografiu, ktorá ho zachytáva so zmrznutými vlasmi a riasami potom, čo dorazil do školy.

Chlapec totiž každý deň musel kvôli vyučovaniu absolvovať takmer päťkilometrovú cestu, a to aj v mrazivých teplotách, ktoré v juhozápadnej provincii Jün-nan panujú.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dojemný príbeh tretiaka, ktorému sa začalo hovoriť „ľadový chlapec“, ale vyvolal vlnu solidarity, ktorá mu zmenila život. Rodina sa mohla vďaka príspevkom presťahovať a žije teraz v modernom dvojpodlažnom dome blízko školy, informoval server People.cn.

„Život je teraz oveľa jednoduchší. Náš dom stojí pri dláždenej ceste a zároveň sme oveľa viac chránení pred dažďom a vetrom,“ pochvaľuje si chlapcov otec. Ten je tiež vďaka novému zamestnaniu v hlavnom meste schopný oveľa lepšie zabezpečiť celú svoju rodinu. Denne si zarobí 29 dolárov (v prepočte asi 26 eur), čo je na danú oblasť nadpriemer.

profimedia.cz

Napriek publicite, ktorá sa deväťročnému chlapcovi vlani dostala, je podľa učiteľa Wanga stále usilovným žiakom a napríklad v matematike patrí k trom najlepším v triede. Rovnako tak sa školák nevzdal svojho sna stať sa policajtom.

Popularita, ktorá sa príbehu dostala, tiež upozornila na chudobu, v ktorej ľudia na vidieku žijú. Vďaka solidarite získala škola pomoc v podobe finančných i vecných darov.

Podľa neho má ale vlna pomoci pre školákov oveľa hlbší význam. „Pozornosť, ktorú ich životy vyvolali v celom svete, výrazne zmenila ich myslenie. Sen o lepšej budúcnosti ďaleko od chudobného vidieka má teraz oveľa realistickejšie obrysy,“ uzavrel pedagóg.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here