Zaujímavé fakty o šperkoch

Jediná vlastnosť, ktorá sa u nich nezmenila je hodnota, ktorú vyjadrujú. Od ich vzniku boli šperky symbolom moci a bohatstva. V súčasnosti sa toho veľa nezmenilo a stále majú rovnakú silu. Šperky sú teda rovnako staré ako ľudstvo samo. Diamanty, ktoré sa v dnešnej opracovanej podobe vsádzajú do nádherných  snubných prsteňov, boli objavené pred viac ako 2400 rokmi v Indii. V súčasnosti je najväčším dodávateľom týchto drahokamov Južná Amerika.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Tradícia dávania takýchto prsteňov je zaužívaná vďaka Maximiliánovi z Rakúska z roku 1477, kedy dal tento muž svojej žene Mary Burgundskej majstrovský a remeselne vyrobený prsteň ako prísľub manželstva.

Pevnosť a odolnosť vzácneho kovu

Medzi najstaršie civilizácie, ktoré sa venovali výrobe šperkov patria Egypt a Mezopotámia. K najznámejšiemu a zároveň najväčšiemu diamantu sa radí Cullinan, ktorého hmotnosť je 530 karátov. K najvzácnejším kameňom patrí smaragd, zafír a rubín. Prvý synteticky vyrobený diamant uzrel svetlo sveta v roku 1950 a jeho najväčším spotrebiteľom sú USA. Dokonale prepracované svadobné obrúčky vyrábané najčastejšie zo zlata symbolizujú pevnosť a trvácnosť vzťahu, ktorý sa aj prostredníctvom nich spečatí.

Šperky, ktoré nosíme v bežné dni sú pre svojich majiteľov vzácnou súčasťou ich života a zväčša majú pre nich nevyčísliteľnú hodnotu. Pokiaľ ste si kúpili špeciálnu autokozmetiku a plánujete pripraviť vaše auto na výlet, počas ktorého obdarujete svoju partnerku takýmto šperkom, vedzte, že je to rozhodnutie na celý život a malo by byť trvácne presne ako materiál, z ktorého je vyrobený.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here