Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Ďalšia dekáda sa pomaly blíži ku svojmu koncu a tak sa spoločnosť Spotify rozhodla toto jubileum osláviť zaujímavou analýzu. Služba Spotify poskytuje svoje služby zákazníkom od roku 2008, no najväčšie úspechy zaznamenáva od roku 2010. Aj preto sa spoločnosť rozhodla svoje jubileum využiť a oceniť svojich najúspešnejších zákazníkov.

zdroj PA Images

Spoločnosť každoročne zverejňuje svoje ročné štatistiky, kde uvádza, ktorý umelec bol koľkokrát streamovaný. Tento týžden však s ročným reportom zverejnili aj štatistiky za uplynulú dekádu. Na základe analýzi údajov o streamovaní jednotlivých interpretov, dokáže spoločnosť vyhodnotiť najstreamovanejších umelcov.

zdroj PA Images

Medzi speváčkami dosiahla najlepšie čísla Ariana Grande, tesne za ktorou sa umiestnili Rihanna, Taylor Swift, Sia a Beyoncé. Medzi mužmi si prvenstvo vybojoval Drake, ktorý má za posledných 10 rokov na konte viacej ako 28 miliárd streamov. Za ním sa umiestnili Ed Sheeran, Post Malone a Eminem. Pri analýze jednotlivých piesní sa na prvom mieste umiestnil Ed Sheeran a jeho Shape of You.

 

 

Komentáre