Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Fotograf Mandy Parks nedávno zachytil bolesť, krásu a statočnosť ženského boja s rakovinou prsníka. Séria fotografií dokumentuje ako Kelsey Johnson oholil hlavu vlastnej manželke, Charlie. Príspevok fotografa z Arkansasu sa stal hneď po publikovaní doslova virálnym, ľudia ho zdieľajú po celom svete a vyjadrujú dvojici slová podpory.

Zdroj: Mandy Parks

K vypadávaniu vlasov dochádza, pretože chemoterapia sa zameriava na všetky rýchlo sa deliace bunky – zdravé bunky a aj tie rakovinové bunky. Vlasové folikuly, ktoré vytvárajú vlasy, patria medzi najrýchlejšie rastúce bunky v tele. U zdravého človeka sa folikuly rozdelia každých 23 až 72 hodín. V prípade ľudí, ktorí prechádzajú chemoterapiou to však znamená, že do niekoľkých týždňov od začiatku chemoterapie môžu stratiť niektoré alebo všetky vlasy.

Zdroj: Mandy Parks
Zdroj: Mandy Parks

Ľudia, ktorí podstupujú chemoterapiu môžu zažiť postupné až dramatické vypadávanie vlasov. Ide o veľmi nepríjemné chvíle a pre veľa ľudí aj depresívne obdobie. Strata vlasov môže spôsobiť, že sa človek cíti menej atraktívne a zvodne. V situácii Kelseyho a Charlie je zrejmé, že intimita, ktorú medzi sebou majú, nezávisí od vzhľadu. Ich puto je dôkazom pre páry, že vzhľad je iba malým hráčom v tom, na čom skutočne záleží.

Zdroj: Mandy Parks
Zdroj: Mandy Parks

Komentáre