Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Každý má na leto iné plány. Niekto sa chystá oddychovať pri vode a tráviť večery pod holým nebom, iný sa rozhodne bojovať proti hriechom a plánuje na mesto vo veľkom zhadzovať svätenú vodu. Žiadne sci-fi alebo nový horor v kinách – toto je realita, za ktorou stojí kolumbijský biskup Rubén Darío Jaramillo Montoya. Má totiž pocit, že v meste jeho pôsobenia, v Buenaventure, je boj proti násiliu, korupcii, hazardu a kriminalite inými spôsobmi nemožný.

Zdroj: pixabay.com

Zhrozený a zúfalý biskup tvrdí, že nezaberajú dlhé modlitby ani prosby, a tak sa rozhodol hriešne mesto vo veľkom posvätiť. Počas letných osláv patróna mesta má v pláne pomocou vrtuľníka rozptýliť na mesto veľké množstvo svätenej vody. To by malo fungovať na báze exorcizmu a teda po tomto čine by mali byť z mesta vyhnaní démoni a zlé energie, ktoré v ňom dlhodobo vládli a negatívne ovplyvňovali aj jeho obyvateľov. Podľa Rubénovych slov tu majú hriechy a nenávisť väčšiu moc ako láska a česť. Za posledné obdobie sa v meste Buenaventura stalo viacero závažných kriminálnych činov a vrážd, stúpol počet gangstrov, drogových dílerov a obchodníkov so zbraňami, a biskup si povedal, že už toho bolo dosť.

Zdroj: pixabay.com

Rozhodol sa, že si prenajme vojenský vrtuľník a posvätí hektolitre vody, ktoré na mesto zhodí. Celý proces posvätenia hriešneho mesta sa chystá uskutočniť už čoskoro – v noci z 13. na 14. júla 2019. Detailne navrhnutý plán odobrila aj samotná cirkev a biskup pevne verí, že tento čin pomôže prinavrátiť mestu stratenú rovnováhu, lásku, pokoj a harmóniu. Uvidíme teda, či bude jeho plán úspešný. Ak nie, tak sa minimálne postará o troška vlahy a ochladenia v týchto horúcich dňoch.

Komentáre