Americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) a automobilka Tesla sa aktívne podieľajú na vyšetrovaní tragickej dopravnej nehody, ktorá sa odohrala v máji tohto roku na Floride.

Podľa všetkých dostupných informácii a doterajších zistení mal vodič aktívny systém autonómneho riadenia, ktorý v tom čase viedol motorové vozidlo. Vodič prichádzal na križovatku a oproti idúci kamión na križovatke odbočoval doľava, čím priamo pretínal jazdnú dráhu vozidlu Tesla. Pri spojení viacerých nešťastných faktorov ale najmä vďaka ostrému slnku, si ani vozidlo a ani vodič nevšimli biely náves kamiónu do ktorého v plnej rýchlosti narazili.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

autopilot-graphic_416d19b6954282cf7ca50dc841dd24b1.nbcnews-ux-2880-1000

Zrážka s kamiónom mala pre vodiča vozidla Tesla fatálne následky. NHTSA spoločne so spoločnosťou Tesla pracuje na vyšetrovaní nehody a taktiež aj na tom, či sa nejedná o sériovú chybu na automatickom riadení alebo či ide len o nešťastnú zhodu náhod. Pokiaľ ide o sériovú chybu na vozidlách, pre spoločnosť Tesla by to znamenalo pozastavenie výroby a nutnosť vykonania servisu na viac než 25 000 elektromobiloch s funkciou Autopilot.

tesla-autopilot

„Tesly vybavené funkciou Autopilot doteraz najazdili vyše dvesto miliónov kilometrov v autonómnom režime jazdy a bez nehody,“ vyhlásila automobilka Tesla pre médiá.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here