Miestna polícia identifikovala troch mužov, ktorým sa pod vplyvom alkoholu podarilo otvoriť stavidlo, čím vypustili priehradu a zaplavili dve dediny. Celý incident sa stal v stredu minulého týždňa dňa 15.3.2017 v provincii Phu Yen, ktorá sa nachádza v strednej časti krajiny. 

Zdroj: TASR

Podľa oficiálnych vyjadrení vietnamskej polície, sa traja muži vlámali do radiacej stanice priehrady v oblasti Suoi Vuc a otvorili výsputný ventil. Toto malo za následok, zě zhruba 2 milióny metrov kubických vody zaplavili okolité dediny Son Nguyen Suoi Bac.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Polícia im zakázala opustiť svoje miesto pobytu, aby boli k dispozícii pri vyšetrovaní,“ uviedol pre agentúru DPA Vo Duc Tho, predseda okresu Son Hoa v provincii Phu Yen. Ten neskôr taktiež dodal, že sa polícia ešte rozhodne na základe vyčíslenia škôd, či títo traja páchatelia budú obvinení len z priestupku alebo zo zločinu. Podľa predbežných správ úradov, voda zničila približne 15 ton cukrovej trstiny, zneúrodnila 20 hektárov polí a poškodila asi 18 vodovných čerpadiel. Straty sa tak predbežne odhadujú na $13,3 milióna.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here