Obrovská výletná loď sa v Benátkach postarala o poriadny rozruch. V nedeľu v dopoludnajších hodinách nezvládla v romantickom meste parkovací manéver a narazila do móla a menšieho plavidla s turistami. Pri zrážke utrpelo zranenia najmenej 5 ľudí. 
Celý tento incident sa odohral v kanáli Giudecca, ktorý vedie až k známemu Námestiu svätého Marka priamo v srdci Benátok.
zdroj: AP
Hrôzostrašné zábery zachytávajú obrovské plavidlo, ako nie je schopné včas zastaviť, trúbi a následne vrazí do móla a pri ňom stojacej menšej lode. Vystrašení turisti utekajú z móla rútiacemu sa plavidlu z cesty. Majiteľ a prevádzkovateľ zaoceánskeho plavidla, spoločnosť MSC Cruises uviedla, že príčinou havárie bol problém s motorom.

Benátky sú obľúbenou destináciou veľkých výletných lodí a vďaka nim sem počas roka zavíta obrovské množstvo turistov. V očiach miestnych obyvateľov sú tieto lode však nie moc žiadané, pretože miestny ekosystém dostáva pod ich nájazdmi slušne zabrať. Na druhej strane sú ale zas radi, že do mesta privážajú veľké množstvo turistov, ktorí tu dokážu utratiť nemalé čiastky.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: AP

Komentáre