Pokoriť akýkoľvek svetový rekord vyžaduje veľmi veľkú dávku odvahy, sebazaprenia a v neposlednom rade určite aj odhodlanie. Každý takýto pokus si vyžaduje enormný tréning  a hodiny a hodiny strávené jeho prípravou. Pokiaľ však vaša disciplína, v ktorej sa o rekord pokúšate je surfovanie, tak tu naozaj musíte byť vo vrcholovej forme a odhodlaný to dokázať, pretože v tomto prípade môže ísť doslova aj o život.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Uplynulý týždeň obletelo celý svet nové video, ktoré sa okamžite stalo virálnym. Zachytáva nauveriteľné chvíle brazílskej 31-ročnej surferky Mayi Gabeira, ktorá pokorila svetový rekord a zapísala sa tak do Guinnessovej knihy rekordov. Podarilo sa jej pokoriť vlnu vysokú cez 20 metrov a v bezpečí ju zíjsť. Jej pokus sa odohral ešte začiatkom tohto roka, no video z tejto udalosti obletelo svetové média až nedávno tesne po tom, čo Maya obdržala oficiálny dokument z Guinnessovej knihy rekordov, na ktorom je jej rekord už aj oficiálne potvrdený.

Takto obrovské vlny sa však netvoria hocikde a musíte vedieť kde presne ich máte hľadať. Maya tú svoju našla na mieste zvanom Prai do Norte, v Nazare v Portugalsku. 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here