Rapper Jay- Z prináša na scénu svoj, v poradí už 13-ty sólový album. Ten nesie názov „4:44“. Priamo uprostred albumu sa nachádza aj titulná pieseň celého albumu, 4:44. Tá je v podstate otvorený list plný lásky a zároveň aj ospravedlnenie pre jeho ženu – Beyoncé. Rapper sa jej v tejto skladbe mimo iného ospravedlňuje aj za to, že nebol pre ňu vždy dobrý manžel a priznáva sa aj k nevere. 

I apologize to all the women whom I
Toyed with your emotions because I was emotionless

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

And if my children knew, I don’t even know what I would do
If they ain’t look at me the same
I would prob’ly die with all the shame
„You did what with who?


Na tomto albume sa nachádza 10 piesní, ktoré dohromady trvajú 35 minút. Pri pohľade na „featuring“ od Byoncé, útržky reči ich dcérky Blue Ivy a Jay-Zho matky, Glorie Carter, sa tento album zaraďuje medzi tie najviac osobné z celej Jay-Zho tvorby.

zdroj: vanityfair.com

Album 4:44 bol oficiálne zverejnený dňa 30.6.2017. Hlavným producentom celého albumu je kto iný ako samotný No I.D. Ako samotný Jay-Z uvádza, na tomto albume pracoval od Decembra minulého roku až do teraz.

Zoznam skladieb:

  1. Kill Jay Z
  2. The Story of O.J.
  3. Smile
  4. Caught Their Eyes
  5. 4:44
  6. Family Feud
  7. Bam
  8. Moonlight
  9. Marce Me
  10. Legacy

Celý album bol oficiálne zverejnený na streamovacej platforme Tidal, ktorú rapper kedysi kúpil za $56 miliónov a následne jej časť odpredal za $200 miliónov.

Prečo práve 4:44?

Podľa Jay-Z ho slov: „pieseň 4:44 som napísal uprostred noci práve keď som sa zobudil o 4:44. Umiestnená je priamo uprostred albumu lebo je pre mňa veľmi emotívna a pokladám ju za jednu z najlepších piesní, ktoré som kedy zložil. Preto aj celý album dostal názov 4:44.“

zdroj: hypebeast.com

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here