Veľmi smutné správy prišli zo Sudánu. Uhynul posledný samec Nosorožca tuponosého na svete. Tento 45-ročný jedinec bol jeden z posledných 3 exemplárov svojho druhu na celom svete (ale posledným samcom). Osud tohto jedinca bol už veľmi otázny, keďže podľa vyjadrení jeho ošetrovateľov bol už vážne chorý.

zdroj: Getty

Ošetrovatelia ako aj samotný nosorožec robili všetko pre to, aby sa z choroby dostal, no márne. Zlý zdravotný stav tohto posledný kusu „bieleho severného nosorožca“ bol tak vážny, že už prakticky nedokázal ani stáť na vlastných nohách a vkuse iba ležal. Za prispenia pomerne vysokého veku včera uhynul.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: getty

Ešte v roku 1960 bolo po celom svete vyše 2000 kusov tohto druhu no ako čas plynul, rokom 1984 ich bolo už len 15 jedincov a tento druh sa tak dostal na pokraj vyhynutia aj kvôli pytliactvu. Posledné kusy tak boli non-stop chránené ozbrojenými zložkami. Ošetrovatelia sa márne pokúšali o oplodnenie 2 samíc, keďže oboch zdravotný stav im otehotnenie neumožňoval. 

Po týchto zisteniach sa Sudánska vláda rozhodla zorganizovať zbierku na záchranu tohto druhu. Založili mu účet v aplikácii Tinder, ktorá slúžila ako zbierka peňazí pre tento druh, aby sa podarilo uskutočniť umelé oplodnenie. Týmto si nosorožec po celom svete získal veľké množstvo fanúšikov, ktorých jeho smrť veľmi zasiahla.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here