Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Každá firma má nastavené svoje pravidlá, ktoré musia zamestnanci dodržiavať, pokiaľ chcú byť zamestnancami aj naďalej. Niektoré pravidlá sú úplne logické a maximálne opodstatnené. Nad niektorými však len krútime hlavou a nechápeme, ako to niekomu vôbec mohlo napadnúť. Prečítajte si najčudnejšie pravidlá, ktoré boli zamestnancom nariadené. Ako by ste reagovali, keby niektoré z nich vyžaduje práve váš nadriadený? 

Zákaz nosenia okuliarov

Tento zákaz je v niektorých japonských firmách, kde tvrdia, že žena s okuliarmi môže pôsobiť chladne, preto ich radšej nemá nosiť vôbec.

selectspecs.com

Povolená dĺžka brady/ Len s bradou

Sú firmy, v ktorých musíte dodržiavať povolenú dĺžku brady alebo v nich bez brady nemôžete byť zamestnaný vôbec. Ak sa rozhodnete toto pravidlo porušiť, a prísť bez brady, alebo bez dokonalo upravenej brady, musíte odísť. Prísť môžete až keď bude všetko tak ako má byť, čiže keď vám brada dorastie (do požadovanej dĺžky!)

beardguru.sk

Nie príliš farebné topánky

Situácia sa stala jednému zamestnancovi, ktorý musel opustiť firmu, pretože sa šéfovi zdalo, že sú jeho topánky až príliš zelené. 

quteshop.com

Zákaz nosenia klobúkov

Ak ste náhodou fanúšikom nosenia tohto štýlového doplnku, v tejto firme by ste pracovať nemohli. Platí tu totiž prísny zákaz nosenia klobúkov, a to aj v zime!

manofmany.com

Vodu len z pohára

V istej spoločnosti mali zamestnanci povolené piť vodu iba z malých šálok. Vodu však museli hneď vypiť a hrnček vrátiť.

sungittime.sk

Prísny zákaz pukancov

Áno, čítate správne. V istej spoločnosti platil zákaz akéhokoľvek popcornu – jeho prípravy aj jedenia. Zamestnanci zistili až neskôr, že zákaz platí odvtedy, ako ich šéf telefonoval s niekým z podriadených, a ten počas telefonátu neustále chrúmal pukance. 

info.sk

Komentáre