Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Vo veľkom svete businessu sa aktuálne dejú veľké veci. Pripravuje sa totižto najväčšia akvizícia spoločnosti, aká tu doteraz bola. LVMH Moët Hennessy • Louis Vuitton S.A., je spoločnosť hlavne známa pod skratkou LVMH. Tento francúzsky koncern podniká v odevnom a potravinárskom priemysle. Značka vznikla zlúčením módneho domu značky Louis Vuitton a už existujúcej spoločnosti Moët & Chandon Hennessy. Spoločnosť LVMH vlastní až 60 dcérskych spoločností, ktoré nie sú na sebe často závislé.

zdroj: odwyerpr.com

LMVH v súčasnosti pripravuje najväčšiu akvizícu v histórii, kedy potvrdili kúpu spoločnosti Tiffany&Co. za dohonutú cenu $135 za akciu. Celkovo to teda znamená, že aktuálni majitelia spoločnosti dostanú od LVMH celkovo zaplatené až $16,2 miliardy. Prvotnú ponuku na predaj za $14,5 miliardy vedenie spoločnosti odmietlo.

„Je pre nás veľkou cťou, že máme konečne možnosť privítať značku Tiffany&Co. v našom portfóliu. Spoločnosť je lídrom na trhu prémiových šperkov a jej dedičstvo a história z nej robia skvelého partnera do nášho portfólia,“ povedal CEO konglomerátu LVMH, Bernard Arnault.

Komentáre