Za posledných 5 rokov sa z nenápadnej udalosti stala doslova hudobná udalosť roka. Festival Hip Hop Žije sa na Slovenskej a Českej scéne radí medzi tie najlepšie. Môže za to aj neustály rást celej repovej komunity k čomu do značnej miery prispeli fanúšikovia spoločne s miestnymi a zahraničnými interpretmi. Samozrejme obrovský kus zásluh na tom majú aj organizátori, ktorí každým rokov posúvajú latku tohto festivalu o level vyššie.

zdroj: refresher

Zlaté piesky sa teda stali každoročným miestom stretnutia nadšencov tohto hudobného žánru (pre mnohých životného štýlu). Cestu na tento festival si vždy nájdu tí najznámejší slovenskí a českí rapperi, ktorých vďaka organizátorom doplnia hviezdy svetovej extratriedy. Na tento rok sa ale organizátori prekonali. Svoju účasť na Hip Hop Žije 2018 potvrdila legenda svetovej rappovej scény, samotný Rick Ross. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: magazin.aktualne.cz

Rick Ross je zakladateľom hudobného vydavateľstva Maybach Music Group a na svojom konte má obrovské množstvo hitov, cien a spoluprác. Jeho návšteva sa teda dá nazvať niečím, čo Slovensko ešte nezažilo.

zdroj: billboard.com

Tento rok bude mať samotný festival 5 zastávok a budú nimi Bratislava (29.6.-1.7.2018), Praha (28.7.2018), Domaša (3.8.-5.8.2018), Duchonka (17.8.-19.8. 2018), Ostrava (1.9. 2018). Aj napriek tomu sa festival Hip Hop Žije neradí medzi tour, ale medzi udalosť spájajúcu hip-hopovú komunitu na Slovensku a v Českej Republike.

 

 

Komentáre