V minulosti pôvodní obyvatelia ostrova Kuba fajčili čisté tabakové listy. Tieto čisté tabakové listy sa dajú považovať  za predchodcov dnešných dútnikov. Aj preto v súčastnosti za najväčšieho a zároveň najlepšieho exportéra dútnikov a tabakových výrobkov vôbec  môžeme považovať ostrov Kuba. Vôbec najlepší tabak pochádza z údolia Vuelta Abojo v provincií Pinar Del Río na juhozápade ostrova. Klíma na ostrove je priam vynikajúca. Červená pôda, ktorá je na ostrove a veľké množstvo zrážok sú najlepším a najvhodnejším miestom pre pestovanie prvotriedneho tabaku na svete. Na začiatku 20. storočia, bolo na ostrove viac ako 140 tovární, ktoré produkovali viac ako 300 značiek dútinkov. Postup času sa počet tovární na ostrove zredukoval na 8, v ktorých sa produkujú dútniky pre 100 svetových značiek.

Portrait of Cuban President Fidel Castro smoking a cigar. Havana, Cuba 4/1984 (Image # 1188 )
Portrait of Cuban President Fidel Castro smoking a cigar.
Havana, Cuba 4/1984
(Image # 1188 )

Všeobecne sú kubánske dutinky stredne silnej, až plnej chuti s kávovým, medovým alebo zemitým tónom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Bolivar

Chuť týchto dútnikov má taký rozsah, ako charakter človeka po ktorom je táto značka pomenovaná – Simón Bolívar, osloboditeľa veľkej časti Južnej Ameriky. Táto značka bola založená v roku 1901. Produkcia dútnikov tejto značky prebieha v továrni Partagas. Tabak na ich výrobu pochádza z údolia Vuelta Abajo.

Dútniky majú svojim plným charakterom veľmi dobrú stavbu, vynikajúci ťah, horia rovnomerne a ich vôňa je dosť výrazná. Praví znalci tieto dútniky neodporúčajú začiatočníkom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cohiba

Mladá porevolučná značka vznikla až v roku 1968. Veľmi rýchlo sa však stala veľmi obľúbenou a vyhľadávanou. V súčastnosti sú dútniky od Cohiby považované za jedny z najlepších na svete. Najznámejším fajčiarom tejto značky bol aj samotný Fidel Castro. Cohiba ako jediný výrobca dútnikov používa tri fázy fermentácie, čím sa tieto dútniky výrazne odlišujú od ostatných značiek.

Etiqueta de Cohiba 1
Etiqueta de Cohiba 1

Cuaba

Tieto dútniky boli uvedené na trh v roku 1996. Názov tejto značky pochádza zo starého indiánskeho slova, ktoré v preklade znamená tabak. Dútniky sú vyrábané ručne a všetky majú rovnaký tvar. V chuti sú veľmi jemné a ponúkajú neobyčajnú kvalitu.

02-20-11CuabaDivinos001

Diplomaticos

Jedna z mala značiek ktoré sú taktiež vyrábané ručne. Založená bola v roku 1966 a pôvodne jej produkty boli dovážané výhradne pre francúzsky trh. Majú kvalitnú stavbu , ale menej výraznú chuť.

image1

Guantanamera

Tabak na ich výrobu pochádza z oblasti Vuelta Arriba, ktorá je typická dostatočnou vlhkosťou, ktorá je pre pestovanie tabaku potrebná. Táto značka je na trhu od roku 2002. Taktiež je to veľmi vhodný adept pre začiatočníkov, či už svojou cenou alebo veľmi jemnou a ľahkou chuťou.

GU0300-900x900

Hoyo de Monterrey

Táto značka ponúka ľahkú chuť a širokú škálu veľkostí, pričom tie najväčšie z nich sú najobľúbenejšie. Tie najväčšie priemerný fajčiar zdolá za približne 3 hodiny. Značka bola založená v roku 1970 a jej typická vlastnosť je silná chuť.

hoyo_de_monterrey_grand_epicure_el2013_2

Pre instagramových fanúšikou odporúčame sledovať užívateľou:

@cigarsmokingmodel

@cigar_collector

@thecigarstrategist

@pjakubek07

Článok napísal náš fanúšik P.J.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here