Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V okolí najznámejšieho slovenského automobilového dizajnéra sa toho v posledných rokoch udialo veľa. Začiatkom roka 2017 opustil pozíciu šéfdizajnéra značky Škoda a jeho kroky viedli k automobilke BMW. Ani tam sa však dlho neohrial a v roku 2019 sa posunul k automobilovému vrchu a presúva sa ku automobilke Rolls-Royce.

Avšak ani tu neostal dlho a po pár mesiacoch z doposiaľ nezverejnených príčin slovenský dizajnér opúšťa aj značku Rolls-Royce. Pred pár hodina obletela média nová informácie, že sa Jozef Kabaň stáva šéfdizajnérom značky Volkswagen. V koncerne Volkswagen Group Kabaň už pôsobil, no vtedy to bolo v automobilke Škoda.

zdroj: acz

Na novom mieste vystrieda Kabaň svojho predchodcu Klausa Bischoffa, ktorý sa presunie na post šéfdizajnéra celého koncernu Volkswagen Group. Výsledky jeho práce uvidíme behom niekoľkých rokov. Volkswagen má omnoho väčšie portfólio automobilov, ako jeho predchádzajúci zamestnávateľ automobilka Rolls-Royce a tak sme plní očakávaní, akým smerom sa dizajn nových vozidiel Volkswagen posunie.

Komentáre