Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nevydarený žartík 11-ročného chlapca si budú cestujúci tohto lietadla pamätať ešte dlho. Niekoľko minút pred vzletom lietadla bolo totiž nutné všetkých evakuovať pre podozrenie z plánovaného teroristického útoku. Večerný let z ostrova Fuerteventura do Santiaga de Compostella narušil lístoček, na ktorom stálo, že na palube je bomba. Pod správou bol podpísaný „terorista“. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Po prečítaní ručne napísaného odkazu posádka lietadla pristúpila k núdzovým opatreniam, boli privolaní policajti, záchranné zložky a nariadila sa evakuácia všetkých 180 pasažierov. Vystrašení cestujúci bežali do bezpečia, lietadlo začali vyšetrovať stopovacie psy, hasiči a pyrotechnici. Tí však zistili, že na palube sa nič nebezpečné nenachádza a potvrdili, že išlo o falošný poplach. Po krátkom pátraní vysvitlo, že za celým incidentom stojí 11-ročný cestujúci, ktorého spoločne s rodičmi neskôr vypočúvala polícia.

Zroj: dailymail.co.uk

Lístok s informáciou o bombe na palube našiel jeden z pasažierov po tom, ako sklopil podnos pred sebou. Nájdený lístok okamžite ohlásil letuške a tá situáciu riešila s pilotom, kým bol ešte čas konať. Podľa slov pilota cestujúci neprepadli panike a pokojne vyšli von, bez hystérie či kriku. Chlapec sa pri výsluchu priznal, že to bol len vtip a žiadna bomba ani terorista na palube nie je. Lietadlo opätovne vzlietlo o 04:00h ráno, no to, či bude neplnoletý chlapec stíhaný alebo nejakým spôsobom trestaný, zatiaľ nie je známe.

Komentáre