Keď sa lietadlo Airbus A320 stratilo z radarov, nachádzalo sa v letovej výške 11 300m. Z radarov zmizlo v oblasti nad Stredozemným morom. BBC uviedlo, že podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti, s lietadlom stratili kontakt zhruba o 2:45 ráno káhirského času (13:45 nášho času).

Snímka obrazovky 2016-05-19 o 9.56.36

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Na palube sa taktiež nachádzalo 7 členov posádky a 3 členovia ochranky.

Lietadlo sa nachádzalo len zhruba 10 minút od vzdušného priestoru Egypta. Let mal trvať 4 hodiny, no po 3 hodinách a 30 minútach lietadlo zmizlo z radarov.

Lietadlo opustilo letisko Charles de Gaulle v stredu o 23:09 miestneho času a naplánovaný prílet do Egypta malo vo štvrtok o 3:00 ráno miestneho času.

Ihab Raslan, hovorca egyptského úradu pre civilné letectvo povedal, že lietadlo zmizlo zhruba 10 minút pred tým, ako vstúpilo do egytpského vzdušného priestoru a s najväčšou mierou pravdepodobnosti sa zrútilo do Stredozemného mora.

Snímka obrazovky 2016-05-19 o 9.57.09

Podľa dostupných informácii sa na palube tohto lietadla nenachádzali žiadny občania Slovenskej republiky.

Podľa najnovších informácii z mimoriadnej tlačovej konferencie, francúzsky prezident Francois Hollande potvrdil, že sa lietadlo zrútilo do Stredozemného mora. Miesto dopadu bolo odhadnuté zhruba na oblasť vzdialenú 210km od gréckeho ostrova Karphatos. 

Príčina pádu stroja zatiaľ nie je známa, mohlo íst o technickú poruchu ale zároveň aj o teroristický útok. Lietadlo sa podľa gréckeho ministra obrany Panosa Kammenosa pri strmom páde ostro stočilo a padalo vo vývrtke prudko k zemi. 

Komentáre