Čím ďalej, tým viac sa celosvetovo šíria zvyklosti a udalosti, ktoré v minulosti zaužívali ľudia len na určitom území. Či je to už Halloween alebo aj bláznivý výpredaj BLACK FRIDAY, ktorý sa má odohrať vo väčšine obchodov zajtra. Celý svet vtedy stratí zdravý rozum a obchody a obchodné reťazce spustia obrovské predvianočné zľavy. Niktoré prevádzky až 90%.

zdroj: touchit.sk

Čo sa toho týka, tak je to skvelý marketingový ťah. Internet je plný videí, na ktorých zbesilí ľudia čakajú na okamih, kedy ich konečne vpustia do predajne a vtedy sa začne skutočné peklo. Nakupujúci vôbec neberú ohľad na ostatných. Jednoducho chcú len dostať to svoje a to za každú cenu. Každoročne sa v tento deň objavujú správy o ušľapaných a poranených nakupujúcich, ktorí tomuto ošiaľu prepadli.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Na internete sa však objavilo video, ktoré zachytáva celý tento konzumný priemysel úplne z inej strany a porovnáva 2 stránky veci. Prvá je tá, ktorú pozná väčšina z nás, teda pohľad nakupujúcich a to, čo sa odohráva v našich obchodoch. Druhá je z pohľadu ľudí v rozvojových krajinách, ktorí nemajú také šťastie ako my, a všetky tieto veci vyrábajú často za minimálnu mzdu v otrasných podmienkach. Skúste sa preto prosím aj vy pri tomto ošiali zastaviť a zamyslieť, či skutočne všetky tie veci potrebuejeme.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here