Jej exkluzivita je stanovená už len jej polohou. Táto vila sa nachádza na polostrove St-Jean-Cap-Ferrat, ktorý sa nachádza medzi mestami Nice a Monakom. Ceny pozemkov v tejto oblasti sa vykupujú doslova zlatom.

Na druhej strane však 1 miliarda eur je aj na túto nehnuteľnosť dosť. Behom posledných rokov zaznamenal trh s nehnuteľnosťami po celom svete prepad a to v dôsledku, že oligarchovia z Ruska začali pociťovať problémy, spojené s ekonomickou situáciou vo svete a celkovo naštrbené obchodné vzťahy s Rusko. Veľmi veľa realitných kancelárii skúšalo uspieť na trhu v Číne, no vzdialenosť medzi Pekingom a Nice je omnoho väčšia ako vzdialenosť medzi Nice a Moskvou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

58844-villa-les-cedres

Ponuka za 1 miliardu eur, robí z tejto nehnuteľnosti to najdrahšie sídlo sveta, teda pokiaľ sa za takúto sumu aj skutočne predá.

Celá vila je prepychová ako zariadením, tak aj priestorom. Svojmu majiteľovi môže ponúknuť až 10 spálni, 20 skleníkov s bujnou exotickou vegetáciou, na 15 akroch sa nachádza až 15 000 rastlín. Tento dom bol pôvodne postavený v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia pre belgického kráľa Leopolda II, po ktorom nesie aj svoj názov. Od tejto doby mala vila mnoho rôznych vlastníkov, z ktorých najdlhšie ju vlastnila rodina Marnier-Lapostolle. Majetkom tejto rodiny je mimo iného aj likérka Grand Marnier, ktorá túto nehnuteľnosť predala spoločnosti vyrábajúcej nápoj Campari. Nový majiteľ tohto domu bude mať  nie len exkluzívne sídlo, ale aj exkluzívnych susedov ako sú napríklad Adrew Lloyd Webber alebo spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Paul Allen. 

58845-villa-les-cedres

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here