Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Na svete je toľko krásnych miest, o ktorých častokrát ani nevieme. Najrýchlejším spôsobom, ako sa o takýchto miestach dozvedieť, je len jednoduché scrolovanie Instagramu. V dnešnej modernej dobe je tu veľké množstvo cestovateľskýh účtov, na ktorých ľudia ukazujú kde všade už boli a čo nové videli. Bohužiaľ, niektoré miesta sú už tak známe, že ich ľudia navštevujú len preto, aby si na tomto mieste mohli urobiť zaujímavú fotografiu a pridať ju na svoj profil na sociálnej sieti.

Mount Everest, Čína

Najvyšší vrch nad morom. Ešte donedávna sme ho považovali za vrch, ktorý prebáda len veľmi málo zdatných horolezcov, ktorí sa na výstup pripravujú skoro celý život. Žiaľ v poslednej dobe sa tam chcú dostať aj ľudia, ktorí majú len priemernú kondíciu a na vrch sveta sa chcú dostať len preto, aby mohli svoj sociálny status povýšiť o nejakú tú úroveň vyššie.

scmp.com

Benátky, Taliansko

Previesť sa na gondole pri hviezdnej oblohe a vypočuť si prijemné melódie, ktoré vydáva toto mesto zaliate vodou je ako z romantického filmu a je to snom všetkých zalúbených. No v posledných rokoch tam cestovný ruch tak stúpol, že vychutnať si prechádzku mestom alebo sa vôbec dostať na rad na gonodlu je takmer nemožné.

travelmag.cz

Rue Crémieux, Paríž, Francúzsko

Kamenná dlažba, rôznofarebné pastelové fasády historických budov a dobre udržiavaná štvrť sú ďalším magnetom pre turistov Instagramerov. Parížska ulica Rue Crémieux patrí medzi luxusné bývania v metropole Francúzska, ktoré však strácajú na atraktívnosti práve kvôli otravným fotografom zo sociálnych sietí. Domácim to začína vadiť natoľko, že premýšlajú o odsťahovaní sa do pokojnejšej časti Pariža.

parispropertygroup.com

Santorini, Grécko

Jedno z najkrajších miest, no zároveň aj najfotogenickejších. Ľudia toto miesto navštevujú z väčšej časti nie preto, aby si tam vychutnali kludnú dovolenku, no najmä preto aby si tam spravili peknú fotku v pozadí s bielo-modrými domčekmi. Na jednej strane ľudia, ktorí si prišli oddýchnuť si nemôžu vychutnať pokojnú dovolenku, no na druhej strane od spopularizovania sociálnych sietí sa tu zvýšil počet dovolenkárov zo 6 až na 30 miliónov ročne!

loveexploring.com

Island

Studená krajina, ktorá snáď nezažila takú navštevnosť ako v posledných rokoch. No je pravda, že ak chcete vidieť polárnu žiaru, Island je jednou z tých najlepších možností.

noizz.aktuality.sk

Komentáre