Českí hokejisti v prvej časti nadviazali na zápas s Ruskom. Proti Lotyšom to mali jednoduchšie, lebo súper ich nedostával pod tlak a to ani v presilovkách. Favorit skvele bránil priestor pred bránkoviskom a sám neustále hrozil na druhej strane.

Výsledkom prvej tretiny boli dva rutinérske góly kapitána Plekanca po pohotových pasoch spoluhráčov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V druhej tretine si hokejové Česko prežilo niečo, čo zvyčajne poznajú jeho súperi: proti ďalším gólom bol rozchytaný Masalskis, naopak v 35. minúte udreli Lotyši a znížili na rozdiel gólu. Vzápätí dostal favorit možnosť hrať v početnej výhode celých 5 minút, ale účet tretiny znel 1:0 na góly, 9:18 na strely v prospech Lotyšov.

Lotyši potrebovali v tretej časti 8 minút, aby sa zbavili oslabení a aby sa skonsolidovali do štruktúr, ktoré sa mali pokúsiť o vyrovnanie. Dovtedy nevystrelili na bránku, ale totálne to zmenila ich štvrtá presilovka – z prvej strely dali gól na 2:2. Oba tímy predviedli potom infarktový záver zápasu, Lotyši ho najprv tretím gólom dokonale zvrátili a Čechom sa 59 sekúnd pred klaksónom podarilo vyrovnať po buly, keď hrali bez brankára.

V predĺžení mali obe mužstvá šance, ale gól padol iba v nájazdoch a dosiahli ho Česi.

Lotyšsko – Česko 3:4 (0:2, 1:0, 2:1 – 0:1)