Slováci začali pomerne svižne, pri prvých striedaniach sa chytili, dokázali diktovať tempohry. Slovenskí priaznivci prvýkrát vybuchli radosťou v 8. min., keď po drzej akcií Draveckého ešte neuspeli v dorážkach Graňák a Bartánus, ale Marcinko už áno 1:0. Maďari snahou narúšať slovenské rozohrávky, vykryť stredného pásmo a využívať každej možnosti na rýchly výpad vďaka čomu sa v 14. minúte dočkali vyrovnania. Pri vylúčení Hrnku sa presadil v presilovke Banham, od ktorého korčule  sa puk odrazil do brány. Aj keď stál oboma nohami v bránkovisku rozhodcovia gól uznali.

Cígerov tím to však nevyviedlo z rovnováhy hral v tempe a krátko po inkasovanom góle sa dostal do samostatného úniku Jurčo, pri bekhendovej kľučke ale stroskotal na betóne Rajnu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Všetko si vynahradil o tri minúty neskôr, keď šikovne tečoval Sekerovu strelu od modrej a dostal svoj tím do opätovného vedenia. Obraz hry sa v druhej tretine výrazne nemenil, Slováci tvorili, ale cez zhustenú súperovu obranu sa im pred brankára Rajnu neprenikalo ľahko.

Obraz hry sa v druhej tretine výrazne nemenil, Slováci tvorili, ale cez zhustenú súperovu obranu sa im pred Rajnu neprenikalo ľahko. V 24. min. po Švarného nabití opečiatkoval žŕdku Meszároš, následne unikol maďarskej defenzíve Dravecký, tiesnený zakončil bekhendom nedôrazne. Hlavným protagonistom ďalších minút bol Réway, ktorý od modrej dvakrát vyprášil Rajnove betóny a potom trvalo dirigoval slovenskú presilovku, ktorá ale opäť nemala gólové vyjadrenie. Pokoj na slovenské hokejky priniesla 36. minúta, keď Sekerovi v útočnom pásme priťukol puk Jurčo, ten mu ho z otočky efektívne vrátil a obranca s dvojkou na drese zblízka zvýšil na 3:1. Odpor súpera tým ale nezlomil, pretože Maďari naďalej hrýzli.

V tretej tretine boli Maďari odhodlaní viac vyliezť z defenzívneho postavenia. Museli sme sa viac krát brániť vo štvorici kedže zápas bol nabitý veľkými emóciami, ktoré vyúsťovali do strkaníc a šarvátok. Zamrazil ma zákrok Sofrona, ktorý zasiahol Marcinka ramenom do tváre a center tretieho slovenského útoku sa iba ťažko zviechal z ľadu. Od tohto momentu sa náš tím nehrnul veľmi dopredu, snažil sa poctivo brániť a len dohrával zápas. Ku koncu nášmu súperovi “tiekli nervy” súper atakoval Konráda čo vyústilo do šarvátok pred našou bránou čo určite rozprúdilo krv žilách nejednému fanúšikovi v Yubileiny Aréne ale aj pri televíznych obrazovkách.

Vyzdvihol by som neľahké postavenie na ľade kapítana slovenského tímu Andreja Sekeru(obranca 1+1), ktorý po zápase komentoval:

“Hrali sme jednoducho a účelne. Mali sme rýchle striedania, boli sme v tempe a využívali sme ich chyby. Vybojovali sme veľmi dôležité body. Ten tretí gól nebol nacvičený, vyplynul z hry. Tomáš mi dal peknú prihrávku a ja som sa snažil zakončiť. Zajtra nás čaká dôležitý zápas, chceme hrať tak ako dnes a uspieť.”