Mimoriadne ťažký úvod zápasu pripravili slovenskí hokejisti Júliusovi Hudáčkovi. Už po 62 sekundách nechali Marinčin s kapitánom Sekerou medzi sebou veľkú medzeru, kde sa vytvoril priestor pre 21 ročného Perreta, ktorý otvoril skóre v prospech Francúzka. Zverenci trenéra Zdena Cígera sa rýchlo otriasli, k lepšiemu pohybu pridali častú streľbu čo sa vyplatilo a v 4. minúte vyrovnal príklepom od modrej Andrej Sekera.

Aktívna hra našich, vysoké napádanie nášho tímu robilo francúzom veľké problémy, oproti nám výrazne zaostávali, neodpovedali a trápili sa aj v jednoduchej rozohrávke.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

O druhý gól našich sa postaral v hre štyroch proti štyrom Domino Graňák, keď po Draveckého priťuknutí napálil puk z postavenia blízko medzi kruhmi k hornej časti Huetovej brány. Z vydarenej dominatno-dravej hry a úspešných zákrokoch nabral istotu aj brankár Julo Hudáček.

V druhej tretine hru kúskovali vylúčenia čo prinieslo na naše hokejky bojovnosť a u francúzov silu v protiútokoch. Zlom stretnutia prišiel vo využití prvej slovenskej presilovky v 35. minúte. V medzikruží po krkolomnej kombínacií sa najlepšie zorientoval nováčik Bakoš a z otočky zvýšil na 3:1.

O dalšiu gólovú tutovku, ktorá nenechala ani jedného fanúšika chladným bol kúsok drzého Libora Hudáčka ktorý si položil Hueta. Do kabíny sme kráčali so stavom 4:1. Tento gól potvrdil neistotu a nervozitu nášho súpera, ktorého chybu sme nekompromisne potrestali.

V tretej tretine sa nič podstané nestalo. Zápas sme mali jasne pod kontrolou a pridali sme ešte jeden kúsok. Z môjho uhla pohľadu, ak nepočítame výmenu francúzskeho brankára, gólovú parádičku Jaroša sme pokojne dohrali naše druhé stretnutie.

Ocenený najlepší hráč SR: Július Hudáček(brankár)

Povedali po zápase:

Libor Hudáček, útočník SR, v zápase 1+1: “Ustáli sme úvod a potom sme začali hrať našu hru. Dotiahli sme to, otočili skóre a je to super. Keď sme im odskočili štvrtým gólom, bolo to už ľahšie a ľahšie.”

Michal Sersen, obranca SR, 0+1: “Je dôležité, že sme vyhrali a som za to veľmi vďačný. My sme mali dobrý vstup do zápasu, no paradoxne oni dali gól. Vedeli sme však, že ak budeme pokračovať v rovnakom nasadení, tak sa výsledok dostaví. Teraz máme deň voľna a potom nás čakajú ďalšie dva náročné zápasy, na ktoré sa musíme dobre pripraviť.”