V decembri roku 1948, bolo nájdené na Somerton Beach (Austrália) telo muža, oblečené v obleku, lakovaných topánkach a klobúku s hlavou opretou o múr. Prvotné predpokladané príčiny úmrtia boli srdečná zástava alebo otrava z jedla. Pitva však nepreukázala prítomnosť žiadneho jedu v tele. Pri tele muža sa nenašli žiadne doklady totožnosti a čo je najpodivnejšie, muža sa nepodarilo indentifikovať ani na základe odtlačkov jeho prstov. Všetky visačky s jeho menom boli z jeho šiat odstránené.

Polícia sa pokúšala totožnosť muža zistit na základe uverejnenia fotografií obete v novinách, časopisoch a televízií, všetko však bolo neúspešné, k mužovi sa nikto neprihlásil. O 4 mesiace neskôr, polícia objavila v jeho nohaviciah tajné, zašité vrecko, v ktorom našli zrolovaný kúsok papiera z knihy „Rubia“. Na papiery bolo napísané „Tamám Shud“ čo v preklade znamená „je to skončené“. Políciu na základe tohoto hneď napadlo, že sa môže jednať o sebevraždu, avšak, kto by otrávil samého seba s nevystopovateľným jedom. Ľudia predsa ale nenechávajú list na rozlúčku v zašitom vrecku svojich nohavíc.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

tamam-shud-feature-image Polícia preto začala pátrať po knihe „Rubia“, aby spojili útržok nájdený v jeho nohaviciach s knihou, však neúspešne. Telo muža preto bolo pochované. Pre prípad budúceho vyšetrovania, si polícia vytvorila z tela muža sádrový odliatok.

Snímka-obrazovky-2016-02-08-o-12.57.30

O 8 mesiacov odo dňa vraždy, vošiel na policajnú stanicu muž, s knihou „Rubia“, ktorý tvrdil, že knihu našiel vo svojom zaparkovanom aute pri Somerton Beach. Z počiatku tomu muž nevenoval pozornosť až do doby, kým nenašiel v novinách uverejnený článok. Potom sa pozrel do knihy a zistil že chýba útržok strany s nápisom „Tamám Shud“. Polícia v knihe našla telefónne číslo, a druh neznámeho nápisu, pravedepodobne tajnej šifry.

Telefónne číslo priviedlo políciu k žene menom „Jessica Thompson“, ktorá býva v blízkosti Somerton Beach. Ženu podrobili policajnému vypočúvaniu, no čo je najpodivnejšie, keď jej ukázali sádrový odliatok muža, žena sa rozplakala. Polícii povedala, že knihu dala mužovi menom „Alfred Baxhal“. Polícia si hneď myslela, že toto bude meno našej obete. Lenže muž menom „Alfred Bahxal“ bol stále nažive.

Polícia neskôr zistila, že Jessica má syna, ktorého otec je neznámy a zdieľa dentálne a tvárové črty s obeťou. Kód nájdený v knihe ešte dodnes nebol nikým rozlúštený.

Polícia si dodnes kladie otázky: „Kto je našou obeťou?“  Polícia si myslí, že obeťou mohol byť tajný špión, čo by vysvetlovalo prečo sa ani podľa odtlačkov nepodarilo zistiť jeho totožnosť.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here