Dlho sa hovorí, že človek by mal vypiť minimálne 8 pohárov vody denne, ak nie aj viac. Výskumníci z univerzity Monash však prišli s výsledkom, že veľa ľudí pije až príliš veľa vody. Aj keď je intoxikácia organizmu vodou veľmi zriedkavá, všetkého veľa škodí a čo sa pitného režimu týka, naše telo by nemalo dostávať vody ani málo, ani veľa. Ako teda dosiahnuť zlatý stred? Prinášame vám 5 tipov od výživovej poradkyne Maye Feller, ktoré by vám do dvoch týždňov mali pomôcť nastaviť si vlastný pitný režim ohľaduplne k vášmu telu.

Stanovenie denného cieľa

Pre niekoho celodenný pitný režim predstavujú 2 poháre vody, iný vypije 2 litre len doobeda. Každý z nás by si mal stanoviť individuálny cieľ a položiť si otázku, koľko vody je pre neho tak akurát. Netreba zabúdať, že dostatočná hydratácia je dôležitá (nielen) pre funkciu obličiek, od ktorých sa odvíjajú ďalšie dôležité procesy v tele. Skúste piť vodu v pravidelných intervaloch, tým nič nepokazíte.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Pixabay

Položte si pohár vody vedľa postele

Začať deň vypnutí budíka a siahnutím po pohári vody by mohol byť fajn rituál, však? Okrem toho, že vás preberie a osvieži, nakopne aj vaše trávenie. Niektorí ľudia začínajú deň pohárom teplej vody, iní preferujú citronádu. Záleží len od vás, čo si vyberiete vy.

Vytvorte si vlastný obľúbený nápoj

Čo vie motivovať k dodržiavaniu pitného režimu viac, ako dobrý nápoj? Skúste sa vyhnúť cukru, použite bylinky či ovocie a zapojte fantáziu. Bazalka, uhorka, mäta, citrón, pomaranč, ľadová kocka so zamrznutým ovocím…. Objavujte nové chute, ktorými potešíte (nielen) svoje chuťové bunky.

zdroj: Pixabay

Teplota vody je dôležitá

Neexistuje správna teplota vody. Či uprednostníte studenú vodu s ľadom alebo horúci mätový čaj s citrónom, dôležité je, aby teplota vyhovovala vám. Odporúčame vám nosiť tekutiny v termohrnčeku alebo fľaši, ktoré dokážu teplotu nápoja udržať dlhšie.

Pravidelnosť je základ

Počuli ste už o mobilnej aplikácii, ktorá vám „zažblnká“ vždy, keď je čas napiť sa? Občas sa totiž stane, že sa zamotáme v kolobehu práce, školy alebo domácich povinností, a na jedlo alebo pitie jednoducho zabudneme. Nemalo by sa to stávať, ale… občas sa predsa len stane. Pripomienka napísaná na ruke alebo v aplikácii vám pomôže vytvoriť si návyk. A uvidíte, že po čase to pôjde aj samo.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here